W sobotę, 11.04.2015 o godz. 15:30 odbędzie się na PGE ARENA Gdańsk mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa.

Poniżej przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach „Gdańsk Stocznia” i „Gdańsk Nowe Szkoty"!

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Rozkład jazdy SKM znajduje się tu

Linia tramwajowa 10 będzie funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej. Uwaga! W godzinach 17:00 – 19:00, po zakończeniu meczu, ulica Marynarki Polskiej między Węzłem Kliniczna a Nowym Portem będzie całkowicie zablokowana dla ruchu tramwajowego. W tym czasie, tramwaje linii 10 między zespołem przystanków „Twarda” a Nowym Portem będą kursować objazdem przez ul. Klinicznąal. Hallera i dalej trasą linii 5 przez Brzeźno do Nowego Portu. Ta sama trasa objazdowa będzie obowiązywała w kierunku przeciwnym, tj. z Nowego Portu do Siedlec. Z uwagi na wstrzymanie ruchu drogowego w ciągu ul. Marynarki Polskiej, nie będzie możliwości uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej za linię 10.

Zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) dodatkowe chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Źródło: ztm.gda.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora