Na środowym posiedzeniu Komisja Ligi zadecydowała o nałożeniu na kibiców Lechii Gdańsk kary zakazu udziału w 5 meczach wyjazdowych tego klubu.

Kara nałożona przez Komisję Ligi jest efektem zachowania kibiców Lechii podczas meczu z Lechem Poznań. W drugiej połowie spotkania odpalili oni dużą liczbę materiałów pirotechnicznych, co doprowadziło do zadymienia płyty boiska i przerwania meczu na ponad 2 minuty. Kara oznacza, że Lechia Gdańsk nie będzie mogła organizować wyjazdów swoich kibiców na 5 kolejnych meczów Ekstraklasy.

Przerywanie meczów nie może mieć miejsca. Zadymienie stadionu zawsze negatywnie odbija się na jakości widowiska i zawsze spotka się ze zdecydowaną reakcją. Takie zachowania obniżają wartość produktu, jakim jest Ekstraklasa, zarówno w telewizji, jak i dla widzów oglądających mecz na żywo na stadionie. Używanie pirotechniki podczas meczów piłkarskich jest nielegalne. Dopóki się to nie zmieni trzeba się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami takich działań – komentuje Seweryn Dmowski, doradca zarządu Ekstraklasy S.A.

Na chwilę obecną kara ta dotyczy meczu ze Śląskiem Wrocław (w sezonie zasadniczym). Pozostałe wyjazdy poznamy dopiero po 30 kolejce ale na chwilę obecną należy założyć, że Lechia zagra w dolnej połówce tabeli i czekają nas wyjazdy do: Lubina, Łodzi i Krakowa.

Jeżeli tak się wszystko ułoży to pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie także odbędzie się bez kibiców Lechii.

Źródło: Ekstraklasa SA

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora