Tomasz Kafarski, były trener Lechii Gdańsk i Cracovii, będzie wspierał rozwój programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, realizowanego przez Akademię Piłkarską Lechii Gdańsk i Grupę LOTOS.

To jeden z największych w Polsce projektów społeczno-sportowych mający na celu upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

Jako ekspert powołany przez Grupę LOTOS rozpocznie współpracę z Akademią w ramach „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk i Cracovii będzie nie tylko konsultantem programów treningowych młodych piłkarzy. Wspólnie z Akademią zajmie się m.in. opracowaniem programu motywacyjno-stypendialnego. Będzie koordynował powstawanie nowych ośrodków zamiejscowych, a także monitorował przebieg programu w już istniejących – w Bytowie, Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim i Ustce.

Tomasz Kafarski jest absolwentem gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Był piłkarzem Kaszubii Kościerzyna oraz Lechii Gdańsk, której drugim trenerem został w 2006 roku. Po trzech latach objął stanowisko pierwszego trenera tego klubu. Na początku 2012 roku był szkoleniowcem Cracovii.

„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”

to program upowszechniania piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży Pomorza realizowany od września 2012 we współpracy z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk. Dzięki niemu najmłodsi mieszkańcy regionu mają równe szanse na rozwój fizycznego i realizację swoich sportowych pasji przez futbol. W ramach programu będą otwierane kolejne ośrodki działające w formie klubów partnerskich, klubów patronackich, oddziałów APLG lub filii Szkółki Piłkarskiej „Lechista”. Trenerzy z klubów przystępujących do programu zyskają dostęp do profesjonalnego programu szkolenia, kluby doposażenie w sprzęt sportowy.

Profil Tomasza Kafarskiego

Źródło: Lotos

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora