Co prawda rozgrywki PKO Ekstraklasy są zawieszone przynajmniej do 26 kwietnia (w związku z koronawirusem), natomiast piłkarska rywalizacja toczy się na wirtualnych boiskach. Ekstraklasa organizuje bowiem turniej e-sportowy pod hasłem Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA 20. Nie masz co robić w nadchodzący weekend? Zachęcamy do udziału.

Kluczowe w powstrzymaniu epidemii jest unikanie wychodzenia z domu i taki też cel ma turniej organizowany przez Ekstraklasę. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy posiadający konsolę PlayStation lub Xbox One, bez względu na wiek. Zachęcamy do startu zarówno kibiców klubów Ekstraklasy jak i tych, którzy grają w FIFA 20 zagranicznymi klubami. Grać mogą amatorzy, jak i profesjonalni gracze. Każdy ma szansę zmierzyć się z piłkarzem jednego z ekstraklasowych klubów, którzy również wezmą udział w rywalizacji.

Turniej potrwa od piątku do niedzieli (w dniach 27-29 marca). Start planowany jest w piątek o godz. 18. Gramy systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka – wyłonionych zostanie więc sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla najlepszych przewidziano nagrody – oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Rejestracje do turnieju wystartowały w poniedziałek 23 marca i potrwają do piętnastu minut przed rozpoczęciem każdego z dni turniejowych. Zapisać można się na stronie EkstraklasaGames.org. Rywalizacja toczyć się będzie w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy (wyjściowa jedenastka plus rezerwowi).

Polska liga jest jedną z pierwszych, które uzyskały od wydawcy gry - EA Sports – zgodę na organizację tego typu rozgrywek od momentu zawieszenia oficjalnych turniejów e-sportowych. Trwają także intensywne prace nad kolejnymi projektami angażującymi kluby oraz kibiców w wirtualne rozgrywki związane z Ekstraklasą.

Turniej Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA 20, podobnie jak turnieje Ekstraklasa Games, koordynowany jest przez ESL Gaming Polska.

promo esa

Nagrody:

Xbox:

1. miejsce: KONTROLER XBOXONE MS PAD WIRELESS ELITE SERIES 2 + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB
2. miejsce: KONTROLER XBOXONE S PAD WIRELESS BLUE
3. miejsce: XBOXONE PDP LICENCJONOWANA ŁADOWARKA SLIM DO PADÓW

PS4:

1. miejsce: SŁUCHAWKI PS4 PLATINUM (BEZPRZEWODOWE) + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB
2. miejsce: KONTROLER PS4 SONY PAD DUALSHOCK NIEBIESKI
3. miejsce: PS4 ŁADOWARKA PDP ENERGIZER

źródło: Ekstraklasa SA / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora