Rozchodzą się drogi gdańskiego stadionu z dotychczasowym sponsorem tytularnym. We wtorek rano rozpoczęło się usuwanie logo "PGE" z fasady stadionu w Letnicy.

 

Niebawem mamy poznać nowego sponsora, na którego nieoficjalnie typowana jest Energa. Póki co, na kilka dni, obiekt w Letnicy zmieni się w... dynię.

 

Znika ostatni ślad po dotychczasowym sponsorze tytularnym - Polskiej Grupie Energetycznej - na elewacji stadionu w Letnicy. We wtorek przed południem ruszyło usuwanie loga "PGE Arena" z fasady obiektu. Wcześniej jego zarządca - spółka Arena Gdańsk Operator - usunęła wszelkie piktogramy PGE wewnątrz stadionu.

 

To efekt wygaśnięcia 30 września umowy sponsorskiej między zarządcą stadionu i Polską Grupą Energetyczną. Zgodnie z zapisami kontraktu logo sponsora miało zniknąć z fasady w terminie do 30 dni od zakończenia jego obowiązywania. Przypomnijmy, że PGE była sponsorem tytularnym stadionu od stycznia 2010 r. Od tego czasu wpłaciła na konta właściciela stadionu, w pięciu rocznych transzach, 35 mln zł. To był rekordowy kontrakt na sponsora tytularnego w Polsce. Władzom stadionu udało się go przedłużyć o dodatkowe cztery miesiące w 2015 r.

{joomplucat:1621 limit=9|columns=3}

Zobacz galerię zdjęć z procesu usuwania logo

 

 

Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

Źródło: trojmiasto.pl/własne