W piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinału Totolotek Pucharu Polski. Zapytany przez naszego dziennikarza Prezes PZPN Zbigniew Boniek podał termin meczu w Częstochowie. Przypomnijmy, że o awans do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 2 maja na PGE Narodowym, walczą Jagiellonia Białystok z Miedzią Legnica i Raków Częstochowa z Lechią Gdańsk.

Jak wszyscy wiedzą Biało-Zieloni trafili na rewelacyjny zespół Rakowa Częstochowa. Warto dodać, że do tej pory oba zespoły grały ze sobą 20 razy, z czego tylko raz na poziomie ekstraklasowym, za czasów pamiętnej fuzji Lechii z Olimpią Poznań. Pozostałe mecze zostały rozegrane na poziomie drugoligowym. Bilans to 7 zwycięstw Lechii, 5 remisów i 8 wygranych Rakowa. Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą  17 czerwca 2000 roku. W Gdańsku zwyciężyli Biało-Zieloni 4:1 [zobacz szczegóły meczu]

Mecz w Częstochowie zostanie rozegrany w środę, 10 kwietnia o godzinie 18:00.

Uprzedzając Wasze pytania o bilety przypominamy, że zapewne  w najbliższym czasie Lwy Północy poinformują o zasadach i kosztach zakupu.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora