Późnym wieczorem sukcesem zakończyły się rozmowy zarządu gdańskiej Lechii z przedstawicielami Skonto Rygi. W ich efekcie osiągnięty został cel jakim jest przejście Łotyszy do Lechii Gdańsk.

23 letni Sergejs Kožans oraz o rok młodszy Ivans Lukjanovs pomyślnie przeszli wszystkie badania medyczne. Biało-zielone barwy reprezentować będą przez następne 3 lata. Warto podkreślić, że  Lukjanovs oceniony został jako najlepszy zawodnik wiosny ligi łotewskiej.

{begam}pub-6500481139110168/8441006088{/begam}
„Klub Skonto Ryga jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Lechią Gdańsk. Dla naszego klubu to pierwsi zawodnicy, którzy wystąpią w Polskiej Ekstraklasie. Mam nadzieję, że pomogą awansować Lechii co najmniej do Ligii Europejskiej. Ufam, że to nie ostatnie takie transfery”. – ocenia Antanas Sakavickas przedstawiciel Skonto Rygi.
 
„Dzięki, owocnie zakończonej, wizycie delegatów ze Skonto Rygi, obie strony wyraziły wstępną chęć współpracy klubów na linii: transferowej, wymiany zawodników, organizacji turniejów. Dowodem na to jest także to, że władze Skonto będziemy w Gdańsku gościć już na przełomie lipca i sierpnia podczas meczu inauguracyjnego sezon”. – powiedział prezes Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki.
 
Źródło: Lechia.pl