Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi w piątek obostrzeniami dla naszego województwa czasowo zawieszone zostają rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich.

Zgodnie z treścią rozporządzenia rządu z 26 lutego 2021 r., precyzującego obostrzenia dla województwa warmińsko-mazurskiego, od dnia 13 marca korzystanie z infrastruktury sportowej jest możliwe jedynie w przypadku:

organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:

1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia Dziennik Ustaw – 29 – Poz. 367 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;

2) ich organizowania bez udziału publiczności.

Mimo, iż na ten moment brak jest wytycznych dla woj. pomorskiego, uznać należy, że będą one tożsame z obostrzeniami obowiązującymi w sąsiednim województwie.

Oznacza to, że rozgrywki III ligi oraz lig juniorskich odbędą się zgodnie z terminarzem.

Zmieniony terminarz IV ligi, klas okręgowych, klas A i B opublikowany zostanie po 15 marca, gdy poznamy dalsze plany dotyczące woj. pomorskiego.

Związek przypomina, że mecze zaplanowane na 13/14 marca można rozegrać wcześniej (w trakcie tygodnia), przy zgodzie obu drużyn.

Nie odbędzie się więc m.in. zaplanowany na najbliższą niedzielę mecz rezerw Lechii z Powiślem Dzierzgoń. Doszło zatem do absurdalnej sytuacji, w której seniorzy w niższych ligach nie mogą rozgrywać spotkań, ale już Centralna Liga Juniorów może rywalizować bez żadnych problemów. W nadchodzący weekend biało-zieloni zagrają u siebie z Hutnikiem Kraków (niedziela, godz. 14.30).

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z powyższym mecz z Powiślem Dzierzgoń ma zostać rozegrany awansem w najbliższą środę o godz. 16 w Dzierzgoniu.

źródło: PZPN / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora