Marcin Duraś zastąpił Dominika Czajkę na stanowisku trenera zespołu rezerw Lechii, a 1 kwietnia wypowiedzenie złożył Sławomir Wojciechowski, dotychczasowy dyrektor Akademii Lechii.

Zarząd Lechii Gdańsk podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera drugiego zespołu. Dominika Czajkę zastąpił dotychczasowy trener drużyny U-14 Maciej Duraś. Drużynę z rocznika 2008 prowadzić będzie dotychczasowy asystent Durasia - Piotr Kotlarczyk. 

Duraś zanim objął drużynę U-14, przez półtora roku był asystentem trenera zespołu rezerw. Nowy szkoleniowiec drugiej drużyny biało-zielonych ma 39 lat, od sześciu lat związany jest z drużynami młodzieżowymi Lechii, ma licencję trenerską UEFA Elite Youth A.

Z tego, co ustaliliśmy, w Lechii są zaskoczeni takim obrotem spraw. Wcześniej nie dochodziły żadne sygnały o ewentualnych zmianach. Trener Czajka nagle, z dnia na dzień, otrzymał wypowiedzenie. Lechia poinformowała, że z dniem 1 kwietnia z funkcji dyrektora Akademii zrezygnował Sławomir Wojciechowski, który sam złożył wypowiedzenie i do czasu zakończenia obowiązywania umowy pozostaje do dyspozycji klubu.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora