lechia

We wtorek w Warszawie odbyła się prezentacja oficjalnego Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Powstanie Klubu  jest odpowiedzią na potrzebę lepszej komunikacji z kibicami oraz wynika z chęci dostarczenia sympatykom piłki nożnej aktualnych i  unikalnych informacji, a także atrakcyjnych ofert, produktów i usług.

Klub Kibica, za pośrednictwem portalu internetowego, dostarczać będzie aktualnych informacji o reprezentacji Polski. Znajdą się tam również analizy meczów, komentarze ekspertów, wywiady z ludźmi ze świata piłki nożnej oraz chaty z piłkarzami i trenerami  reprezentacji Polski. Ponadto znaleźć tam będzie można ciekawe materiały archiwalne, a także galerie zdjęć i wideo.

- Czołowe europejskie federacje piłkarskie mogą pochwalić się   świetnie funkcjonującymi klubami kibica.   W szczególny sposób łączą one kibiców z reprezentacjami narodowymi i federacjami. Tworzą społeczność, dają poczucie wspólnoty i przynoszą wymierne korzyści jednej i drugiej stronie. Jako były piłkarz i zawodnik reprezentacji wiem doskonale, że kibice to dwunasty zawodnik na boisku. Jako prezes PZPN, mam szansę zadbać o kibiców i stworzyć takie miejsce, w którym będą mogli znaleźć informacje o swojej reprezentacji. Za niespełna rok będziemy mieć w Polsce EURO i na pewno zwiększy się zainteresowanie naszą reprezentacją. Chcielibyśmy spełnić oczekiwania sympatyków futbolu – powiedział Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Członkowie Klubu Kibica będę mieli również dostęp do sklepu internetowego. Znajdą tam akcesoria piłkarskie, unikalne publikacje książkowe, a także  artykuły kolekcjonerskie i, które cieszą się dużą popularnością wśród kibiców. Dostępne będą też multimedia na telefon komórkowy, np. dzwonki piłkarskie, gry czy tapety z zawodnikami reprezentacji Polski. Członkowie Klubu Kibica będą mieli także możliwość korzystania ze specjalnych ofert przygotowanych przez sponsorów reprezentacji Polski i partnerów biznesowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Lechia Gdańsk

- Chcemy, aby Klub Kibica  jak najlepiej spełniał zmieniające się oczekiwania polskich kibiców  i dlatego liczymy na współpracę – propozycje i opinie,  aby móc go ulepszać i rozwijać – wyjaśnił Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy Klubu Kibica Reprezentacji Polski.

Oficjalny Klub Kibica Reprezentacji Polski pozwoli na budowanie programów lojalnościowych. Kibice będą otrzymywali punkty za każdy zakup produktów i usług  oraz za staż członkowski w programie. Najbardziej aktywni otrzymają dodatkowe zniżki oraz pierwszeństwo w dostępie do zakupu biletów na mecze reprezentacji, po raz pierwszy na spotkania z Meksykiem i Niemcami. System biletowy da w przyszłości możliwość bardziej elastycznego zarządzania sprzedażą biletów i otworzy mecze reprezentacji dla nowych grup widzów. Wśród korzyści wynikających z kompleksowej komunikacji z kibicami znajdą się również funkcjonalności związane z poprawą bezpieczeństwa na stadionach – w połączeniu z Centralną Bazą Danych Kibiców, Klub Kibica docelowo pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na meczach reprezentacji, poprzez skuteczne wyeliminowanie osób
z zakazami stadionowymi.

- Klub Kibica jest dla nas ważnym  narzędziem  bezpośredniej komunikacji marketingowej
z kibicami. Chcemy mądrze zarządzać tymi relacjami i oferować konkretne korzyści dla najbardziej lojalnych kibiców. Wierzę, że dzięki tej inicjatywie  uda nam się przyciągnąć na stadiony nową publiczność, także kobiety i rodziny z dziećmi – podkreślił Piotr Gołos, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych, Marketingu i PR Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Warto również dodać, że PZPN za pośrednictwem Fundacji Piłkarstwa Polskiego z każdej opłaty członkowskiej, jak również z każdego sprzedanego biletu na mecz reprezentacji, którego będzie organizatorem, przekaże 1 zł na rzecz rozwoju piłki dziecięcej.

Oficjalna strona internetowa Klubu Kibica Reprezentacji Polski dostępna jest pod adresem www.KlubKibicaRP.pl

Klub Kibia RP

Źródło: pzpn.pl