lechia

I tym razem w Gdańsku nie zapomniano o tradycji sylwestrowo-noworocznych spotkań piłkarskich.

Tradycyjnie w Sylwestra zagrają byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Premiera miała miejsce ponad ćwierć wieku temu na boisku gdańskiej Politechniki przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku Wrzeszczu. Potem przez wiele lat rywalizowali na tzw. Farmacji przy zbiegu ulic Reja, Hallera (dawniej Karola Marksa) i Mickiewicza, Stoczniowca/Polonii Gdańsk, Championa Gdańsk oraz gdańskiego AWFiS.

Tylko raz zagościli pod dachem, a miało to miejsce w nieistniejącej już Hali gdańskiej Stoczni.31 grudnia mecz odbędzie się już po raz 27, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na Wybrzeżu! O godzinie 12.00 przy ul. Traugutta 29 odbędzie się pojedynek drużyn umownie zwanej "Starymi" i "Młodymi". Przed rokiem zanotowano remis 1:1. Jak podkreślają stali bywalcy tych zmagań, przez 25 lat końcowy wynik miał ogromne znaczenie.

Od dwóch lat mecze mają inny bardzo symboliczny charakter. Nie zagrają z nami Maciej Płażyński, który zazwyczaj ubierał koszulkę z numerem „5” oraz grający z "2", Aram Rybicki. Chcemy aby w tym szczególnym dniu i miejscu zagościli w naszych sercach i w naszej pamięci. Ten mecz będzie dla Nich. – zapewniają przyjaciele z boiska.

 

 

Piłkarscy amatorzy imponują kondycją, gdyż od pięciu lat nie wystarcza im już tylko sylwestrowe kopanie piłki. Na boisku spotykają się również 1 stycznia.

1 stycznia w południe na sztucznej murawie obok głównej płyty stadionu przy ul. Traugutta powitają Nowy Rok Oldboje Lechii oraz zespół złożony z samorządowców  i przyjaciół z boiska.

Historia tej rywalizacji jest jednak o wiele krótsza, będzie to dopiero siódmy mecz. W dotychczasowych spotkaniach czterokrotnie triumfowali Lechiści, dwa razy padł wynik remisowy.

 

 

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora