Pucharowe emocje powoli opadają, można się zatem skupić na najlepszej lidze świata. Pobudzeni zwycięstwem w Finale Totolotek Pucharu Polski możemy się zrewanżować Pasom - niecały miesiąc temu Lechia grając w kiepskim stylu przegrała 4:2.

Końcówka sezonu zapowiada się ciekawie - każda z drużyn z miejsc 4-8, czyli: Jagiellonia, Zagłębie Lubin, Cracovia, Lech, Pogoń ma ciągle szansę na udział w Europejskich Pucharach.

W składzie gospodarzy za kartki pauzują: Hernandez i Cabrera, trener Stokowiec do dyspozycji będzie miał wszystkich zdrowych zawodników.

Kursy od Totolotek.pl:

 Garść przedmeczowych statystyk

  • W 7 z 8 ostatnich meczów z Cracovią piłkarze Lechii obejrzeli co najmniej 3 żółte kartki.
  • W 5 ostatnich ligowych spotkaniach obu drużyn w Krakowie padło łącznie 15 goli.
  • W 1 z 14 ostatnich meczów obu drużyn padł remis.
  • W 3 z 4 ostatnich spotkań Cracovii z Lechią sędzia podyktował rzut karny.
  • Cracovia wygrała 3 z 5 ostatnich meczów ligowych z Lechią.
  • Obejrzymy dziś 41 spotkanie oby 11-tek.
  • Lechia Gdańsk wygrywała do tej pory 14 razy z Cracovią.

Sędzią głównym w tym spotkaniu będzie Jarosław Przybył, jego asystentami będą: Konrad Sapela i Michał Gajda. Damian Sylwestrzak będzie sędzią technicznym, a w wozie VAR spotkanie obejrzą Szymon Marciniak oraz Paweł Sokolnicki. Niestety na spotkaniu nie pojawi się (no chyba, że w roli kibica, ale on chyba Zawiszowiec) najlepsza sędzia piłkarski na świecie - szanowny pan Daniel Stefański, który mimo tego, że jest najlepszym sędzią piłkarskim na świecie, został skandalicznie odsunięty od prowadzenia meczów w tej kolejce, czekamy na reakcję rzecznika praw obywatelskich.

Cracovia - Lechia Gdańsk, niedziela, 05.05.2019, godzina 18:00, Canal+

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora