lechia

W najbliższy , tj.  „lany poniedziałek”, o godzinie 16:00 odbędzie się  arcyważne spotkanie, w którym  to Lechia Gdańsk podejmie u siebie Zagłębie Lubin.

Na sportowo

Waga meczu jest tym istotna, że w przypadku zwycięstwa Biało - Zielonych oraz przegranej Bełchatowa w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław awansujemy o dwie pozycje, co da nam psychiczny spokój, związany z oddaleniem się od strefy spadkowej. Oczywiście warto dodać, że nasi piłkarze walczyć będą również o premie. Faktem jest, że nie zgarną całości puli, która była zarezerwowana za zdobycie miejsc 1-4, ale każda wygrana/remis daje im mniejsze bonusy finansowe.

Fakt, że wygraliśmy ostatni mecz w Bełchatowie powinien dodać wiary oraz nieco uskrzydlić naszych piłkarzy. Pamiętać również należy, że w tym sezonie widzieliśmy tylko jeden tak dobry mecz z udziałem Biało – Zielonych, dlatego też nie możemy być w 100% pewni formy naszych piłkarzy. Na takie problemy na pewno nie mogą uskarżać się piłkarze z Lubina, którzy to od 2 marca nie przegrali żadnego z pięciu spotkań, remisując tylko raz 1:1 z ostatnio bardzo dobrze grającym Ruchem Chorzów.

Jednak nawet to nie stawia Lechii w złym położeniu. W przypadku dalszej dobrej passy strzeleckiej Biało – Zielonych, mogą oni nieźle „namieszać” w najbliższym spotkaniu z Zagłębiem, gdyż zespół ten posiada jedną z najgorszych linii defensywnych w Ekstraklasie (tylko ŁKS stracił więcej goli od Zagłębia). Teraz trzeba to tylko wykorzystać…

Organizacja

Klub postanowił zrobić Kibicom świąteczny prezent zmniejszając cenę biletów, udostępniając bezpłatnie wjazd na parking oraz darmowym wstępem dla dzieci (ze szczegółami możecie zapoznać się na oficjalnej stronie klubu)
Pytanie jakie się nasuwa w tej sytuacji brzmi: czy tu chodzi tylko o prezent dla Kibiców, czy może dotarły do świadomości Klubu dwa istotne fakty:

  1. Ostatnie spotkanie Lechii  w Gdańsku  oglądnęło na PGE Arena najmniej Kibiców od otwarcia obiektu - gdyby nie aktualna aktywność klubu moglibyśmy mieć po raz pierwszy na PGE mecz o oglądalności poniżej 10 tysięcy Kibiców na obiekcie sportowym.
  2. W ten sam dzień („lany poniedziałek”), tradycyjnie rozpoczyna się sezon żużlowy. GKS Wybrzeże rozegra mecz ze  Stalą Rzeszów. Do tej pory, w przypadku rozgrywek spotkań sportowych w tym samym dniu, kluby praktycznie zawsze się dogadywały między sobą. I tak na przykład pierwszy był mecz Lechii, zaś 1/2 godziny po zakończeniu spotkania rozpoczynał się mecz GKS Wybrzeże. Kibice Lechii mogli jechać podstawionymi autobusami od razu po meczu na żużel. Obecnie sprawa wygląda nieco inaczej i oba spotkania odbędą się o tej samej godzinie.

Jak widać Lechia walczy o Kibiców, i nie piszę tego z pogardą, lecz z nutką radości, że wreszcie Zarząd postanowił działać. Osobiście uważam to za bardzo dobry ruch w walce o Kibiców.

Kibicowsko

Najbliższy mecz Biało - Zielonych dla fanatyków gdańskiej Lechii nie jest „zwykłym meczem”, gdyż Kibice Zagłębia Lubin mając zgodę z Kibicami Arki Gdynia umożliwią fanom żółto-niebieskich zwiedzenie naszej PGE - najpiękniejszego stadionu w Polsce połączone z odwiedzinami naszego wyjątkowego grodu nad Motławą.

Lecz to co również ciekawe, na meczu zjawią się zapewne również kibice Zawiszy Bydgoszcz, którzy to nie bardzo przepadają za kibicami Arki. Przewidziany jest przyjazd około 1500 kibiców gości.

Lechia.net

Komunikacja

Jak najszybciej dojechać na stadion?
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, postanowił wydać specjalny komunikat do kibiców udających się na stadion by każda osoba, mogła szybko i bezproblemowo dojechać na stadion.
Kibice udający się na mecz będą kierowani w rejon stadionu z głównego węzła komunikacyjnego Opera Bałtycka/przystanek SKM Politechnika – wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i dalej ulicą Żaglową.

Dojazdy
Dojazd tramwajami w rejon węzła "Opera Bałtycka":
- z kierunku Centrum liniami 2, 3, 611, 12,
- z kierunku Wrzeszcza liniami 6, 11, 12 oraz linią 5 (do przystanku „Wyspiańskiego”).

W godz. 14:00-16:00 dodatkowymi kursami zasilona zostanie linia tramwajowa 14 na stałej trasie, tj. Centrum - Letnica - Nowy Port.

Pasażerowie korzystający z SKM powinni wysiąść na przystanku "Politechnika" i następnie pieszo dojść ul. Marynarki Polskiej do stadionu.

Powroty
Z przystanku „Opera Bałtycka” odjadą dodatkowe tramwaje:
2 do Oliwy przez Zaspę-Przymorze,
3 do Stogów Pasanilu,
6 do Chełmu przez Centrum,
11 do Zaspy przez Oliwę-Wrzeszcz.

Uwaga! Na powrocie z meczu mogą wystąpić czasowe zakłócenia w funkcjonowaniu linii 14 w ciągu ul. Marynarki Polskiej, wynikające z dużego natężenia ruchu i czasowego wstrzymania ruchu drogowego. W przypadku konieczności, tramwaje linii 14 w obu kierunkach zostaną wycofane z ul. Marynarki Polskiej i skierowane na trasę objazdową: Nowy Port Zajezdnia - Brzeźno - Hallera - Kliniczna - Jana z Kolna - ... - Centrum. 
Stąd, najlepiej kierować się pieszo w rejon węzła przesiadkowego „Opera Bałtycka”.
Liczba dodatkowych kursów jest uzależniona od frekwencji.

W LANY PONIEDZIAŁEK WSZYSCY NA LECHIĘ!