W 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej młoda Lechia rozpoczyna 6. kolejkę IV ligi pomorskiej. Po ostatniej dotkliwej porażce z Wdą w Lipuszu 6:3, przyszedł czas na domowy mecz ze Stolemem Gniewino. Zawodnicy Lechii muszą szybko się pozbierać i wyciągnąć wnioski z ostatniego meczu ponieważ czeka ich bardzo pracowite osiem dni.

Na IV ligowych zawodników czeka prawdziwy maraton piłkarski rodem z angielskiej Premier League. Rozpoczynają go już 1. września, domowym spotkaniem ze Stolemem Gniewino. Wg wszelkich dostępnych informacji będzie to 7. mecz pomiędzy Lechią II, a Stolemem Gniewino. Po raz pierwszy miało to miejsce w sezonie 99/00 w IV lidze, mecz w Gdańsku Lechia II wygrała 6:0. W Gniewinie również wygrana ale 2:3.

Kolejny raz w sezonie 00/01, także w IV lidze na wyjeździe rezerwy wygrały 0:1, by potem ulec 1:3 w Gdańsku. Kolejne mecze już z trochę mniej odległej przeszłości, bo z sezonu 06/07 tym razem w V lidze, oba mecze wygrała Lechia II 1:0 w Gdańsku i 0:2 w Gniewinie.

Przyjezdni zajmują aktualnie ósmą lokatę w IV lidze (2 wygrane, 1 remis, 2 porażki).

6. meczów pomiędzy Lechią II, a Stolemem Gniewino - 5. zwycięstw Lechii II, 1. porażka, bramki 14:5.
Mecz Lechia II Gdańsk - Stolem Gniewino w sobotę, 1 września o godzinie 11, na stadionie przy ul. Traugutta 29.

Młodzi Lechiści po meczu ze Stolemem będą mieli tylko trzy dni przerwy od ligi, by w czwarty dzień zagrać już 7. kolejkę IV ligi tym razem wyjazdowe spotkanie z Wikędem Luzino w środę 5 września o godzinie 17, następnie 8 września, w sobotę, o godzinie 11, na stadionie przy ul. Traugutta 29 podejmie GKS Kowale.

Przyjdź na mecz!!! Wspieraj młodych Lechistów!!!

  • Ekstraklasa: Lechia Gdańsk vs. Korona Kielce, piątek 31 sierpnia, godzina 20:30 - Stadion Energa Gdańsk
  • IV liga: Lechia II Gdańsk vs. Stolem Gniewino, sobota 1 września, godzina 11:00 - Stadion przy ul. Traugutta 29
  • IV liga: Lechia II Gdańsk vs. GKS Kowale, sobota 8 września , godzina 11:00 - Stadion przy ul. Traugutta