lechia

W zbliżającej się kolejce, Lechia Gdańsk udaje się do kielc, na spotkanie z okoliczną Koroną.

Lechia przełamała się w Szczecinie, Korona ciągle szuka pierwszych punktów w lidze. Mało tego, ciągle szuka premierowej bramki w obecnym sezonie.

Zespół z Kielc, to aktualnie jedna z dwóch najsłabszych drużyn ligi. Po dwóch rozegranych kolejkach Korona znajduję się na pozycji spadkowej. Co ciekawe.. tuż obok kolejnej rewelacji zeszłego sezonu - Ruchu Chorzów.

Piłkarze Korony ulegli na inaugurację sezonu w stolicy, gdzie zostali rozbici przez Legię 4:0. W kolejce numer dwa, kielczanie wybrali się na teren aktualnego mistrza kraju, Śląska Wrocław - gdzie ulegli 2:0.

Mało tego, Korona kończyła to spotkanie w dziewięciu, po czerwonych kartkach dla Małkowskiego oraz Lisowskiego. I właśnie tych dwóch graczy, zabraknie w sobotnim spotkaniu.

Podkreślmy jednak, że Korona straciła obie bramki z rzutów karnych, a gdy grała w podwójnym osłabieniu- bardzo dzielnie się broniła.

Oznacza to, iż Lechię czeka bardzo trudna przeprawa.

Jeśli biało-zieloni wywiozą z ciężkiego terenu komplet punktów, przełamią tym samym 33 miesięczną przerwę - gdy udało się wygrać Lechii dwa spotkania z rzędu na wyjeździe.

30 października 2009 roku Lechia wygrała w Gliwicach z Piastem 2:0, gdzie bramko zdobywali Krzysztof Bąk oraz Piotr Wiśniewski, a prawie miesiąc później w Gdyni pokonała w derbach Trójmiasta Arkę 2:1, po bramkach Jakuba Zabłockiego oraz Ivansa Lukjanovsa.

W barwach Lechii nie zobaczymy kontuzjowanych, Piotra Brożka - oraz Andreu.

Lechię czeka w Kielcach niebywale trudne zadanie. Należy spodziewać się, że zawodnicy Korony będą grali niezwykle wysokim presingiem, by trzymać Lechię jak najdalej od własnego pola karnego. Oby obyło się bez poważnych kontuzji biało-zielonych..

Jak Wy widzicie sobotnie spotkanie?

Sędziuje : Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Początek spotkania, sobota 1 września, godzina 13:30

Zapraszamy do dyskusji,oraz głosu w ankiecie w wątku meczowym !