Trener Michał Probierz podkreślał po meczu, że 3 punkty zdobyte na trudnym terenie w Bydgoszczy są dla jego zespołu bardzo cenne.

- Zdawaliśmy sobie sprawę jak ważny jest to dla nas mecz i na jak trudnym terenie przyjdzie nam grać – mówił na konferencji po spotkaniu szkoleniowiec Biało-Zielonych. – Ta presja była widoczna na początku w poczynaniach mojego zespołu. Ostatnia porażka z Pogonią siedziała jeszcze w głowach piłkarzy. Po pierwszej bramce dla nas wróciła jednak płynność w naszej grze. Zaraz po wznowieniu w drugiej połowie udało nam się strzelić drugiego gola i to praktycznie ustawiło dalszy przebieg spotkania. Dzięki dobrej organizacji gry w drugiej połowie udało nam się w zasadzie wyeliminować wszystkie atuty Zawiszy i dołożyć trzeciego gola.

Zobacz raport meczowy [Zawisza - Lechia 0:3]

Trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz pogratulował Lechii Gdańsk wygranej w Bydgoszczy.

- Gratuluję Lechii wygranej. Szczególnie ta druga bramka może nie do końca odebrała nam nadzieję w tym meczu, ale na pewno podcięła skrzydła – podsumował opiekun bydgoszczan. –W pewnych fragmentach staraliśmy się narzucić swój rytm grania. Niestety nasza obrona zagrała niefrasobliwie i to kosztowało nas wysoki wynik. Liczyliśmy bowiem w tym meczu na lepszą grę w defensywie i zupełnie inny wynik. Teraz musimy to przeżyć i grać dalej, bo do zdobycia są jeszcze punkty i trwa walka o górną ósemkę tabeli. Uczulałem moich zawodników przed spotkaniem, że nie mogą patrzeć na Lechię przez pryzmat porażki z Pogonią. Tak czy inaczej Lechia wygrała tu w Bydgoszczy zasłużenie.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora