Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi trenerów Lechii Gdańsk i Ruchu Chorzów po dzisiejszym meczu ekstraklasy.

Trener Ricardo Moniz nie ukrywał rozczarowania po meczu w Chorzowie. Szczególnie żałował szans niewykorzystanych w drugiej połowie.

- Niestety w ostatnich dwóch tygodniach nie mogliśmy pracować tak jakbym chciał, bo z powodu urazów wypadło nam aż 5 obrońców - podkreślał na konferencji szkoleniowiec Lechii. - Dlatego muszę pochwalić zespół,  że udało się to poskładać. Ruch to świetna drużyna z wieloma doświadczonymi graczami. Punkt zdobyty w Chorzowie to dobry początek walki o nasze cele, ale z drugiej strony jestem rozczarowany. W pierwszej połowie  mieliśmy jedną doskonałą sytuację do zdobycia gola, a z czasem coraz bardziej kontrolowaliśmy mecz i w drugiej połowie mieliśmy 5 stuprocentowych szans. Jeśli chcemy grać jak faworyci w takich meczach musimy wygrywać. Mam nadzieję, że kontuzjowani szybko dojdą do zdrowia. Nadal chcemy walczyć o podium.

Raport meczowy [Ruch Chorzów-Lechia Gdańsk 0:0]

Trener Ruchu Chorzów Jan Kocian zaznaczył po meczu, że szczególnie w drugiej połowie jego zespół nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Lechii.

- Już niemal tradycyjnie mecze z Lechią nie należą do najbardziej atrakcyjnych dla kibiców - mówił po spotkaniu trener "Niebieskich". - Na początku spotkania mieliśmy okazje na zdobycie bramki i gdybyśmy ją zdobyli to pewnie moglibyśmy grać spokojniej. W drugiej części praktycznie nie mieliśmy okazji bramkowych, bo graliśmy bardzo niedokładnie. Mieliśmy za dużo strat, a zmiennicy nie wnieśli na boisko jakości jakiej oczekiwaliśmy.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora