Poniżej prezentujemy wypowiedzi pomeczowe trenerów obu drużyn.

Trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec:

- Zagraliśmy dziś słabsze spotkanie, ale mimo wszystko nie musieliśmy przegrać w Gdańsku. Szkoda naszych sytuacji w końcówce, kiedy mieliśmy szanse na zdobycie wyrównującej bramki. Na pewno potrafimy grać lepiej, szybciej i bardziej konkretnie. W meczu z Lechią byliśmy za wolni i zbyt schematyczni, dodatkowo brakowało nam dośrodkowań i strzałów. Na pewno mamy pretensje do siebie, że nie ruszyliśmy odważniej do przodu wcześniej. Z drugiej strony Lechia dobrze zabezpieczała dostęp do swojej bramki i trudno było znaleźć nam wolne przestrzenie w ataku. Gratuluję wygranej gdańszczanom, a my wracamy do Lubina z poczuciem wielkiego niedosytu.

Raport meczowy [Lechia Gdańsk-Zagłębie Lubin 1:0]

Trener Lechii Gdańsk Adam Owen:

- Jestem zadowolony z osiągniętego przez nas wyniku. Jeśli chodzi o nasz sposób gry, to zrealizowaliśmy strategię na to spotkanie. Sięgnęliśmy po zwycięstwo, a ono jest przecież najważniejsze. Uważam, że z biegiem czasu nasza gra będzie wyglądała lepiej. Te trzy punkty na pewno dodadzą nam pewności siebie.

- Na pewno ten mecz dał mi wiele materiału, który będziemy analizować, a potem pracować na treningach. Szkoda, że mamy teraz przerwę na reprezentację, bo po takim zwycięstwie, w którym wreszcie pokonaliśmy rywala u siebie i to bez straty gola, chcielibyśmy od razu zagrać kolejny mecz. Ale skoro mamy teraz przerwę, to na pewno wykorzystamy ją na treningi i ciężką pracę.

- Jeśli chodzi o decyzje personalne to brak w osiemnastce meczowej Patryka Lipskiego spowodowany jest tym, że ma trochę zaległości fizycznych, które były widoczne w jego grze w poprzednich meczach i które musi nadrobić. Rozmawiałem z nim o tym i moją decyzję przyjął ze zrozumieniem. Natomiast co do Flavio Paixao, to cieszę się z jego bramki. Zasłużył na tego gola swoją ciężką pracą, a nie szczęściem. Ja wierzę w ciężką pracę, a nie w szczęście.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora