lechia

Już 2 grudnia w serwisie www.fundacjaekstraklasy.allegro.pl rozpoczną się aukcje charytatywne, podczas których można będzie wylicytować oficjalne piłki Ekstraklasy z podpisami ligowych bohaterów oraz pamiątkowe koszulki.

Całkowity dochód z tej akcji wesprze działalność statutową powołanej przez Ekstraklasę SA w lipcu 2010 roku FUNDACJI EKSTRAKLASY. Akcja potrwa 10 dni.Zwycięstwo w aukcji daje gwarancję zdobycia unikalnych pamiątek, m.in. z trwającego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Do wylicytowania jest ponad 40 dedykowanych piłek – tzw. „Kick Off Ball” – przygotowywanych na wybrane mecze Ligi Zawodowej i opatrzonych nadrukiem z nazwami zespołów. Każda piłka to jedyny, niepowtarzalny egzemplarz – każdą z nich rozpoczynał się konkretny mecz Ekstraklasy, a po zawodach podpisywali je bohaterowie tychże wydarzeń, między innymi:

  • Artjoms Rudnevs, strzelec hat-tricka w meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (4:1),
  • Tomasz Jodłowiec, autor zwycięskiej bramki w Derbach Stolicy, pomiędzy Polonią a Legią Warszawa (2:1),
  • Arkadiusz Piech, autor bramki decydującej o zwycięstwie Ruchu Chorzów w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze (2:1).

Dodatkową atrakcją jest możliwość wylicytowania dwóch piłek z meczu o Superpuchar pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań (lipiec 2010 r.) z podpisami choćby Marcina Burkhardta i Sławomira Peszki. Wśród przedmiotów przekazanych na aukcje znalazły się także okolicznościowe koszulki o wysokiej wartości kolekcjonerskiej, m.in. z ostatniego meczu Lechii Gdańsk rozegranego na stadionie przy ul. Traugutta czy z fety mistrzowskiej Wisły Kraków (2011 r.).

Wsparcie akcji zapewnia serwis Allegro.pl – pionier aukcji internetowych w Polsce, co daje pewność, że będzie przeprowadzona ona bezpiecznie i profesjonalnie. Sprawną wysyłkę wylicytowanych przedmiotów do zwycięzców aukcji charytatywnych zorganizuje firma Delta City, która również postanowiła wesprzeć akcję. 

***
Aukcje są częścią akcji „Mikołajki z Fundacją Ekstraklasy”. Jej kolejne akcenty pojawią się już w najbliższej, XVI kolejce T-Mobile Ekstraklasy, kiedy Fundacja we współpracy z klubami Ligi Zawodowej, zaprosi do udziału we wszystkich meczach ponad setkę dzieci z kilkunastu placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski.

Fundacja Ekstraklasy została powołana przez Ekstraklasę SA w lipcu 2010 roku. Jej cele statutowe to, m.in.:

  • wyrównywanie szans dzieci i młodzieży wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w szczególności w rodzinnych domach dziecka;
  • edukacja i propagowanie wśród nich pozytywnych zachowań w szczególności poprzez krzewienie idei sportu i współzawodnictwa fair play;
  • pomoc sportowcom w adaptacji do życia po zakończeniu kariery – w szczególności byłym piłkarzom – tak, by czuli się nadal częścią środowiska piłkarskiego i uczestniczyli w jego życiu.

Czy kochasz piłkę, czy nie – wiesz, że nie zawsze się wygrywa. Ale mimo to wierzysz i kibicujesz. Gorący doping jest potrzebny także poza boiskiem. Kibicuj tym, którzy potrzebują Twojego wsparcia w życiu. Gramy dla innych nie tylko na boisku!

Weź udział w akcji charytatywnej na:
www.fundacjaekstraklasy.allegro.pl

Źródło: Ekstraklasa

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora