Wojewoda Pomorski nie nałoży dodatkowych sankcji na klub Lechia Gdańsk za wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu Lechii z Widzewem Łódź na stadionie PGE Arena 15 marca.

Z wnioskiem o rozważenie możliwości skorzystania z uprawnień, jakie daje Wojewodzie ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, wystąpiła Komenda Wojewódzka Policji.

W uzasadnieniu napisano m.in., że podczas spotkania na trybunach doszło do odpalenia materiałów pirotechnicznych. Po zakończeniu meczu funkcjonariusze odnotowali zakłócenie porządku przez kibiców Widzewa, których część odmówiła opuszczenia stadionu. Po przeanalizowaniu wniosku Policji, uwzględniając decyzje podjęte po spotkaniu przez zarząd klubu Lechia Gdańsk oraz Komisję Ligi Ekstraklasy SA, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski uznał, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowych sankcji. Jednocześnie Wojewoda pragnie zaznaczyć, że w dalszym ciągu wnikliwie analizował będzie wszystkie przypadki łamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Jeżeli na pomorskich stadionach nadal dochodziło będzie do naruszeń prawa, Wojewoda sięgnie po dostępne mu narzędzia, z zamknięciem stadionów włącznie. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zarząd Lechii Gdańsk, zdecydował, że na najbliższy mecz w Gdańsku pomiędzy Lechią a Widzewem nie będzie prowadzona dystrybucja biletów dla kibiców gości. Również Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na kibiców Widzewa Łódź zakaz wyjazdowy na najbliższe dwa spotkania.

Blog Ryszarda Stachurskiego na stronie Radio Gdańsk

Źródło: gdansk.uw.gov.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora