- Wszystko jest już na dość poważnym etapie, przynajmniej tak mi się wydaje. Rozmawiamy o kontrakcie, więc widzę dużą szansę, ze w przyszłym sezonie będę piłkarzem Lechii - mówi w rozmowie z portalem 2x45.com.pl Paweł Wojciechowski, który obecnie jest testowany przez gdański klub.

Wojciechowski dołączył do przebywającej na zgrupowaniu we Wronkach drużyny Lechii we wtorek.

- Rano zadzwonił do mnie trener Bogusław Kaczmarek i powiedział, żebym przyjechał. Mówił, że jestem ciekawym zawodnikiem i chce wiedzieć, w jakiej znajduję się formie i czy ze zdrowiem wszystko w porządku - mówi piłkarz. - Od razu zaznaczam, że te problemy są za mną. Jak czytałem niektóre newsy o moich testach, odnosiłem wrażenie, że chodzi o inwalidę, który w Holandii częściej był w szpitalu niż na boisku. Po urazach nie ma już śladu, jestem zdrów od stóp do głów, gotowy do normalnego trenowania i grania. Po telefonie od trenera spakowałem się i przyjechałem do Wronek. Wszystko jest już na dość poważnym etapie, przynajmniej tak mi się wydaje. Rozmawiamy o kontrakcie, więc widzę dużą szansę, że będę grał w gdańskim klubie. Mam co prawda też inne propozycje i w razie czego na lodzie nie zostanę, ale Lechia jest konkretna i to mi się podoba - podkreśla Wojciechowski w rozmowie z 2x45.com.pl.

Szkoleniowiec biało-zielonych wie o 22-letnim napastniku sporo, gdyż ma w Holandii rozległe kontakty. Kaczmarek współpracował kiedyś w Polonii Warszawa z obecnym dyrektorem sportowym Willem II Markiem van Hintumem (były reprezentant Holandii) - obaj byli asystentami Theo Bosa. - Trener Kaczmarek mnie więcej wie, na co mnie stać i co mogę dać jego drużynie - zaznacza Wojciechowski, który w poprzednim sezonie w II-ligowym Wilem II zagrał w 19 meczach (trzy razy od pierwszej minuty) i zdobył 2 bramki. Obie w wygranym 5:0 spotkaniu z AGOVV.

A co Wojciechowski wie o polskiej ekstraklasie? - Mam dobry kontakt z Tomkiem Kupiszem [piłkarz Jagiellonii Białystok] i trochę go podpytałem. Myślę, że Polska to teraz dla mnie dobry kierunek, żeby odbudować się po 4,5 roku w Holandii. Chciałbym się paru osobom przypomnieć i może udałoby się dostać do reprezentacji. Gdybym zagrał dobry sezon, na pewno byłaby taka szansa.

Całą rozmowę z Wojciechowskim przeczytasz - na portalu 2x45.com.pl