Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy wiosennej sezonu 2012/2013. Co słychać u NAszego najbliższego rywala?

 

Ostatnimi czasy w mediach bardzo dużo mówi się i piszę na temat Polonii. Zespół z Konwiktorskiej przeżywa bardzo duże problemy finansowe.

Jak to w piłce często bywa, problemy finansowe pociągnęły za sobą także kłopoty kadrowe.

Niedawno zgrupowanie zespołu w Turcji opuściło kilku podstawowych zawodników, z czego tylko część postanowiła po jakimś czasie wrócić. Powodem powrotu nie były jednak uregulowane finanse, lecz chęć zawodników, do dobrego przygotowania fizycznego.

To koniec dobrych wiadomości klubu ze stolicy. 15 lutego gruchnęła wiadomość, iż najlepszy strzelec drużyny, Wladimer Dwaliszwili podpisał kontrakt z największym rywalem Polonii - Legią Warszawa. Przypomnijmy, iż ambitny Gruzin strzelił jesienią 7 goli, co dało mu 4 miejsce w kwalifikacji strzelców ekstraklasy.

18 lutego kolejny cios, do Lecha Poznań przenosi się Łukasz Teodorczyk. Strzelec 5 bramek jesienią wcześniej podpisał kontrakt z poznańskim klubem obowiązujący od lipca, lecz przenosi się już teraz. Przypomnijmy, iż Teodorczyk ostatnio zadebiutował w reprezentacji, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców w wygranym 4:1 meczu towarzyskim z Rumunią.

Już wcześniej z drużyną pożegnał się jeden z lepszych lewych obrońców ligi - Tomasz Brzyski, który również wzmocnił szeregi Legii Warszawa. Brzyski zdobył jesienią 3 bramki, podsumowując więc szeregi Polonii opuściło 3 graczy, którzy strzelili łącznie 15 bramek w ekstraklasie. To ponad 50% łącznej puli zdobytych bramek przez stołeczną drużynę.

Wydaje się więc, iż za grę ofensywną będzie odpowiadała trójka Kiełb, Wszołek oraz Gołębiewski. Co ciekawe, cała trójka to zdobywcy 3 bramek w przegranym przez Lechię 1:3 spotkaniu inauguracyjnym sezonu. Gołębiewski to jedyny w tej chwili nominalny napastnik w drużynie trenera Stokowca.

Niewykluczone, iż to nie koniec pożegnań w Polonii. Wciąż otwartą sprawą pozostaje opuszczenie drużyny przez "banitów", którzy wrócili po buncie do drużyny.