lechia

Historyczną już piłkę z podpisami zawodników Lechii z sezonu 2008/9 można wylicytować na aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Gdańsku-Oliwie.

Na piłce, którą Lechia grała w sezonie 2008/09 są podpisy m.in. Sebastiana Małkowskiego, Borisa Radovanowicia, Piotra Kasperkiewicza, Jakuba Kawy, Damiana Szuprytowskiego, Pawła Buzały, Roberta Hirsza i wielu innych.

Organizatorzy aukcji otrzymali ją od chorego na rdzeniowy zanik mięśni Dawida Zapisek – wielkiego fana piłki nożnej, którego ukochanym klubem jest Lechia.
Dochód z aukcji będzie przekazany na ośrodek, w którym znajdują się dzieci w wieku od niemowlęcia do 12. roku życia, które ze względu na nieuleczalne, przewlekłe choroby wymagają specjalistycznej opieki przez całą dobę.

Dzięki hojności m.in. kibiców Biało-Zielonych we wcześniejszych aukcjach za piłkę z podpisami zawodników Lechii w listopadzie 2009 r. udało się uzyskać 315 zł, natomiast w październiku 2010 r. było to już 1000 zł.

Organizatorem aukcji jest ks. Paweł Borkowski – wikariusz parafii p.w. św. Barbary w Gdańsku, wielki kibic sportu, a w szczególności piłki nożnej i Lechii Gdańsk. Swego czasu grał nawet w młodzieżowych zespołach Biało-Zielonych. Ks. Borkowski jest też wielkim przyjacielem Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Gdańsku-Oliwie.

Aukcja będzie trwała do 7 listopada br. Organizatorzy liczą na pomoc, otwarte serce i udział w aukcji.

Lechia Gdańsk

Przejdź do aukcji

Źródło: Lechia.pl