lechia

Piłkarze Lechii - 22-letni Ivans Lukjanovs i o rok starszy obrońca Sergejs Kozans mają szansę trafić do kadry Łotwy i zagrać już w grudniowych meczach towarzyskich swojego kraju!

Ostatnio w Gdańsku gościli selekcjoner reprezentacji tego kraju Aleksandrs Starkovs i dyrektor sportowy Skonto Ryga Antanas Sakavickas. Ten pierwszy, który od nowego sezonu obejmie także drużynę z Rygi, zapowiedział bliższe przyjrzenie się grze obu zawodników Lechii. Okazją do tego będzie już sobotnie spotkanie w Białymstoku. W nieoficjalnych rozmowach, podczas pobytu w Gdańsku, Starkovs zapowiedział, że da szansę obu piłkarzom pokazania się w reprezentacji swojego kraju.

Co ciekawe, obaj wcześniej zanotowali jedynie występy w kadrze młodzieżowej Łotwy. A jeszcze kilka tygodni temu Kozans powątpiewał w możliwość szybkiego powołania do reprezentacji. – Jeśli będziemy dobrze grać w Polsce, to może trener sobie o nas przypomni. Na Łotwie można przeczytać w Internecie na temat naszej gry. Występy w drużynie narodowej to naturalnie moje marzenie – mówił obrońca Lechii. Możliwość występu w kadrze Łotwy podziała też mobilizująco na Ivansa Lukjanovsa. Napastnik w środę strzelił cennego gola w derbach z Arką. – To była bramka na przełamanie. Teraz w Białymstoku będę chciał potwierdzić swoje umiejętności, a obecność selekcjonera kadry powinna wyzwolić we mnie jeszcze większą mobilizację – zapowiada zawodnik Lechii, który w meczu z „Jagą” powinien wyjść na boisko w podstawowym składzie.

źródło: lechia.pl