Udziałowcy spółki Lechia Gdańsk SA spotkali się w poniedziałek na walnym zgromadzeniu. Celem było uchwalenie zmian w statucie oraz powiększenie rady nadzorczej.

Akcjonariusze zdecydowali się wprowadzić kosmetyczne zmiany w statucie dotyczące reprezentowania spółki. Zdecydowali również o powołaniu w skład rady nadzorczej dwóch nowych członków Piotra Kuriatę i Bogdana Magnowskiego. Maciej Mikułko nie uzyskał niezbędnego poparcia.

{begam}pub-6500481139110168/8441006088{/begam}

Piotr Kuriata – prawnik, 43 lata, żonaty, 2 dzieci; Wieloletni współpracownik Andrzeja Kuchara. W ostatnim czasie przygotowywał od strony prawnej i prowadził posiedzenia rady nadzorczej WKS Śląsk Wrocław. Wcześniej sekretarz zarządu powiatowego LZS. Jako mieszkaniec podwrocławskiej Żurawiny był we władzach, a obecnie wspiera miejscowy zespół grający w A-klasie. Bogdan Magnowski – ekonomista, 50 lat; wieloletni współpracownik Andrzeja Kuchara. Prezes zarządu w kilku spółkach należących do głównego udziałowca Lechii. Zajmuje się przede wszystkim promocją i rozwojem wspomnianych przedsiębiorstw.

Źródło: Lechia.pl