Także w tym roku Gdańsku nie zapomniano o tradycji sylwestrowo-noworocznych spotkań piłkarskich.

Tradycyjnie w Sylwestra zagrają byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". 31 grudnia mecz odbędzie się już po raz 29, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na Wybrzeżu. O godzinie 12.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Traugutta 29 odbędzie się pojedynek drużyn umownie zwanych "Starymi" i "Młodymi".

Rok temu po zaciętym spotkaniu triumfowali „Starzy”, którzy jeszcze dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Słabika przegrywali 0:3. Drużynie „Młodych” zapewne zabrakło kondycji, skoro w ostatnich minutach spotkania stracili aż cztery bramki.

W trakcie meczu wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku będą rozprowadzać cegiełki na rzecz budowy Domu dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego.

{joomplucat:878 limit=6|columns=3}

2011-12-31 MECZ SYLWESTROWY SPÓŁDZIELNI ŚWIETLIK

Piłkarscy amatorzy imponują energią, gdyż od lat nie wystarcza im już tylko sylwestrowe kopanie piłki. Na boisku spotykają się również w Nowy Rok.

1 stycznia 2013 w samo południe na sztucznej murawie obok głównej płyty stadionu MOSiR przy ul. Traugutta powitają Nowy Rok Oldboje Lechii oraz zespół złożony z samorządowców  i przyjaciół z boiska.

Historia tej noworocznej rywalizacji jest jednak o wiele krótsza, gdyż będzie to dopiero dziewiąty mecz. W dotychczasowych spotkaniach sześciokrotnie triumfowali Lechiści, dwa razy padł wynik remisowy.

{joomplucat:1147 limit=6|columns=3}

2013-01-01 LECHIA OLDBOYS - POLITYCY I PRZYJACIELE 8:3

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora