W najbliższą niedzielę 30 maja o godzinie 15:00 na legendarnym stadionie przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku, na którym rozegrano wiele piłkarskich spotkań w tym pamiętny mecz w Pucharze Zdobywców Pucharów pomiędzy Lechią Gdańsk a Juventusem Turyn, odbędzie się ważny mecz charytatywny pod nazwą Gramy dla Szuta!

Wyjątkowe wydarzenie to wsparcie, jakim całe środowisko sportowe z naszego regionu chce się podzielić z trenerem Markiem Szutowiczem. Zmaga się on z chorobą nowotworową i od dłuższego czasu przebywa w szpitalu. W meczu zmierzą się ze sobą zespoły Oldboys Lechia Gdańsk oraz Przyjaciele Jaguara Gdańsk i GKS Kowale. Na boisku zobaczymy znanych byłych zawodników. Będą to między innymi: Radosław Michalski, Jacek Paszulewicz, Marek Widzicki, Lech Kulwicki.

W przerwie spotkania przewidziane są dodatkowe atrakcje: licytacja koszulki reprezentacji Polski z autografami, z której cały koszt zostanie przekazany na wsparcie trenera Marka Szutowicza oraz konkurs rzutów karnych. Spikerem spotkania będzie znany kibicom z Gdańska Marcin Gałek.

- Mecz charytatywny to kolejna forma wsparcia i pokazania, że całe środowisko sportowe trzyma kciuki za powrót trenera Marka Szutowicza do zdrowia. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kibiców piłki nożnej i pasjonatów sportu z całego Trójmiasta i nie tylko. Wierzę, że będzie to bardzo ciekawe piłkarskie widowisko z wieloma emocjami, a wszystkim zawodnikom oraz kibicom na trybunach będzie przyświecał jeden cel: Gramy dla Szuta! - powiedział prezes Jaguara Gdańsk Jacek Jadanowski.

Zapraszamy tego dnia wszystkich na stadion, aby dopingować zespoły w sportowej rywalizacji. Łączy nas piłka, łączy nas wspólny cel, którym jest wsparcie Marka Szutowicza.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami meczu są: Oldboys Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk, GKS Kowale, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Gdański Ośrodek Sportu, 

Sponsorzy: Drago, Baukrane, BMS Santech, Bokaro Salon Łazienek, Wako Rolety i Żaluzje, Goodwill & Co, Depo, Viva Fireworks

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora