Od 19 czerwca piłkarscy kibice będą mogli wrócić na stadiony w Polsce. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności.

Premier poinformował, że w porozumieniu z PZPN ustalono, że mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi oraz II ligi od 19 czerwca będą mogły się odbywać się w obecności kibiców nie większej niż 25 proc. pojemności stadionów.

- Będzie możliwy powrót kibiców w odpowiednich protokołach i procedurach. Rozmawialiśmy z prezesem Zbigniewem Bońkiem, żeby było to jak najszybciej. Prawdopodobnie nastąpi to od 19 czerwca. Na stadionie będzie przebywać maksymalnie 25 proc. osób. Będziemy unikać grupowania się ludzi. Kibice będą usadzeni w odpowiedni sposób, co będzie kontrolowane i zatwierdzane przez władze państwowe i piłkarskie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- To powrót do nowej rzeczywistości. Z jednej strony sportowej, ale także społecznej, bo piłka nożna jest potrzebna nam wszystkim. Żeby sport dawał radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom - dodał premier.

To oznacza, że kibice wrócą na stadiony od 31. kolejki, a więc od startu grupy mistrzowskiej/spadkowej.

Całe szczęście, że nie będziemy zbyt długo oglądać obrazków, jak ten poniżej.

20200311 106 gbgb8969

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora