Już tylko dwa spotkania rundy zasadniczej. Zobacz jak typują nasi eksperci:

 

lechiaRyszard Polak (znany piłkarz Lechii z lat 70-tych i 80-tych, uczestnik dwumeczu z Juventusem):

Wierzę, że Lechia wygra dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej i uplasuje się w górnej ósemce tabeli. Znam Oresta Lenczyka i wiem że będzie szukał najlepszego sposobu by w Gdańsku wygrać. Uważam jednak, że Lechia po wygranej z Piastem pójdzie za ciosem
i wygra 2:0.

 

 

 

lechiaSergejs Kożans (Były obrońca Lechii Gdańsk):

Zagłębie jest na gazie, jak zawsze po słabej jesieni pokazują bardzo ciekawy futbol wiosną. Dla Lechii to jeden z dwóch meczy prawdy i w sobotę obowiązkowo muszą wygrać. Dlatego spotkanie będzie ciężkie ale myślę, że interesujące. Wierzę, że Lechia wygra 2:1

 

lechiaBłażej Słowikowski (Były rzecznik prasowy Lechii):

Jedna z części Gwiezdnych Wojen nosi tytuł Nowa Nadzieja. Czy nowy trener będzie naszym Luckiem Skywalker'em, który rozbroi na dobre PGE Arenę? Trudno to stwierdzić po jednym meczu. Pewne jest natomiast, że w biało-zielone serca została wlana spora ilość optymizmu. Będąc pod jego wpływem typuję zwycięstwo w meczu z Zagłębiem. 2:0 dla Lechii.

 

lechiaPaweł Marszałkowski (redaktor naczelny serwisu FootBar.pl):

Co wspólnego ma Zagłębie z Lechią? Ano to, że podobnie jak gdańszczanie, wygrało swój ostatni mecz 3:1. W walce o utrzymanie liczy się każdy punkt, więc podopieczni Oresta Lenczyka tanio skóry nie sprzedadzą, jednak biało-zieloni także mają o co grać. Jaki będzie efekt tego starcia? Identyczny, jak w poprzednim sezonie - remis 2:2.

 

 

 

 

lechiaPiotr Chistowski (redaktor Lechia.net):

Jeszcze tak niedawno typowałbym spokojną wygranę Lechii. Po spotkaniu Zagłębia z Wisłą, nie jest to już takie pewne. Zostały tylko dwa spotkania do podziału, sądzę, że większe ciśnienie na wygranie mimo wszystko jest po stronie drużyny z Gdańska. Własny stadion, kibice i indywidualne umiejętności zadecydują. Sądzę, że po naprawdę wyrównanym spotkaniu Lechia wygra 3:2.