lechia

Po kilku długich miesiącach przerwy w końcu wróciły rozgrywki Ekstraklasy. Zobaczcie jak przed poniedziałkowym meczem z Polonią typują znani kibice oraz byli piłkarze Lechii.

lechiaPaweł Kapsa (były bramkarz Lechii):

Obstawiam bezbramkowy remis dlatego, że to początek sezonu i dwie drużyny będą czuły wzajemny respekt a i linie defensywne obydwu drużyn na papierze prezentują się bardzo solidnie. Myślę, że na remis żadna z drużyn specjalnie narzekać nie będzie. 

lechiaJarek Wąsowicz (ksiądz, autor ksiażki "Biało-Zielona Solidarność"):

Pierwsze starcie w lidze ma przede wszystkim wymiar psychologiczny. Dobrze jest zacząć od zwycięstwa, chociaż nic ono nie przesądza, bo wyścig dopiero się zaczyna. Wydaje się, że Polonia, po perypetiach związanych z przenoszeniem i nie przenoszeniem do Katowic, nie jest chyba zbyt mocno zmotywowana, a i skład nie jest zbyt silny. Na dobry początek sezonu stawiam więc 1:0 dla Lechii.

lechiaBen Starosta (były piłkarz Lechii):

Życzę powodzenia na nowy sezon. Myślę, że Lechia Gdańsk łatwo wygra, ponieważ zrobiła dobre transfery, natomiast Polonia miała duże problemy przed rozpoczęciem tego sezonu. Myślę, ze wynik może być 2:0 lub 3:0.

lechiaAndrzej Kowalczys (organizator turniejów "Do przerwy 0:1"):

To już czterdziesty sezon mojego kibicowania Biało - Zielonym. Nowy sezon i znowu nowe nadzieje. Jak będzie tym razem? Trzymam kciuki za dobry start w rozgrywkach. Lechijko - tylko zwycięstwo. Na początek wystarczy 1:0.

lechiaRyszard Polak (znany piłkarz Lechii z lat 70-tych i 80-tych, uczestnik dwumeczu z Juventusem):

Rusza nowy sezon Piłkarskiej Ekstraklasy i jak zwykle jest dużo znaków zapytania dotyczących pierwszej kolejki. O przeciwniku Lechii, warszawskiej Polonii - nikt nie wie w jakiej formie są jej piłkarze, którzy do sezonu przygotowywali się tylko przez trzy tygodnie, a mimo tego gładko ograli Legnicką Miedź w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Liczę ze Biało - Zieloni wzmocnieni na prawdę dobrymi grajkami (Bieniuk, Brożek, Rasiak) łatwo poradzą sobie z Polonistami i czego im szczerze życzę wygrają 4-1.

lechiaSergejs Kozans (Były piłkarz Lechii):

Pierwsze mecze rundy zawsze ciężko obstawić i często większość tych meczów kończy się remisem ale wierzę że Gdańscy kibice pomogą i Lechia wygra jedną bramką.

 

lechiaBłażej Słowikowski (Były rzecznik prasowy Lechii):

Stawiam 2:0 dla Lechii. Biało-Zieloni wzmocnili skład i przy tym co się dzieje na Konwiktorskiej są murowanym faworytem tej konfrontacji. Gdyby nie to, że gdański stadion nie był dla nich w minionym sezonie zbyt szczęśliwy to obstawiłbym jeszcze wyższy wynik. Fatalna passa musi jednak zostać kiedyś przerwana zwłaszcza jeżeli zawodnicy nie będą rozpamiętywać tych złych momentów, a skupią się na dobrych, takich jak chociażby wiosenny mecz z Legią.

 

Lechia

 

A jakie są Wasze typy? Zapraszamy do wspólnej zabawy!