Lechia Gdańsk pokonała Piasta w Gliwicach 2:0. Trener i zawodnicy obiecywali przed spotkaniem walkę o 3 punkty i obietnic dotrzymali. Drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie pozwoliło ostatecznie utrzymać się Lechii w Ekstraklasie.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy to gdańszczanie strzelili obie bramki. Pierwszego gola dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego zdobył w 36 minucie spotkania Piotr Wiśniewski. Rzut wolny wykonywał Kaczmarek, piłka uderzona przez Bąka obija się od słupka, dopada do niej Wiśniewski i 1:0 dla Lechii. Druga bramka poda 7 minut później po świetnym podaniu Łukasza Surmy do Jakuba Zabłockiego, ten drugi posyła piłkę pod bramkarzem Piasta. W drugiej połowie Lechia starała się kontrolować przebieg gry i nie pozwoliła gliwiczanom na zdobycie choćby jednego gola.

Niezwykle ważne 3 punkty zdobyte w Gliwice pozwoliły ostatecznie uplasować się na 12 miejscu w tabeli. Miejmy nadzieje że nasi zawodnicy nie zafundują nam w najbliższym sezonie podobnego horroru i zapewnią sobie utrzymanie zdecydowanie wcześniej, a być może powalczą też o coś więcej...