Żarko Udovicić po dwóch sezonach opuszcza Lechię Gdańsk. Wygasający za parę tygodni kontrakt z Serbem nie zostanie przedłużony. Piłkarz zostanie jednak w Polsce, ponieważ związał się roczną umową z Rakowem Częstochowa.

Udovicić był piłkarzem Lechii przez dwa ostatnie sezony. W sumie rozegrał w biało-zielonych barwach 23 spotkania w PKO Ekstraklasie i strzelił trzy gole. 

- Cieszę się, że jestem dzisiaj w tym miejscu, bo wiem, gdzie byłem pół roku temu. Cieszę się, że wróciłem do gry. Tak jak powiedziałem kilka razy w wywiadach, wróciłem do żywych. Nie byłbym w tym miejscu, jakbym nie miał sportowych celów. Przychodzę do wicemistrza, do zdobywcy Pucharu Polski i cele są oczywiście europejskie - powiedział Serb po podpisaniu kontraktu z Rakowem.

- Żarko wniesie do naszego zespołu dużo doświadczenia, które powinno zaprocentować w grze w europejskich pucharach i w rozgrywkach krajowych. Jego znakiem rozpoznawczym są asysty. Jest wszechstronnym i ambitnym zawodnikiem lubiącym grę ofensywną - podkreślił Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa. 

źródło: Raków Częstochowa / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora