lechia

Wielu z Nas nie widzi innej opcji jak szósta z rzędu wygrana Lechii w pojedynku derbowym z Arką na najwyższym szczeblu rozgrywek. W drużynie Lechii jak do tej pory najbardziej dał się zapamiętać Paweł Buzała (nasza duma i chwała - jak skandowało wielu z nas po meczach). Gdy był w składzie zwycięstwo było niemal pewne.

Buzały już jednak nie ma, nie było go przecież także w poprzednim meczu a mimo to Lechia wygrała. Kto zatem teraz okaże się katem Arki? Buval, Traore, Lukjanovs? Kogo typujecie?

Do tej pory w pięciu dotychczasowych pojedynkach zagrało w sumie 30 różnych piłkarzy Lechii. Tylko dwóch z nich (Wołąkiewicz i Wiśniewski) zagrali we wszystkich pięciu pojedynkach zaś cztery mecze na koncie ma kolejna czwórka. Zważając na to, że Wołąkiewicz odszedł do Lecha a Wiśniewski ma kontuzję, zatem po niedzielnym meczu nie będzie już piłłarza z kompletem meczów.

Jeśli zaś chodzi o gole to do bramki Arki celnie strzelało 5 Lechistów, z czego trzech (Wiśniewski, Piątek, Buzała) ma na koncie po 2 bramki. Do tego grona może dołączy Lukjanovs, a może zupełnie inny piłkarz.

Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie występów piłkarzy Lechii w dotychczasowych 5 meczach.

Nazwisko
Mecze
Pełne mecze
Bramki
Wołąkiewicz, Hubert
5
5
Wiśniewski, Piotr
5
1
2
Piątek, Karol
4
2
2
Rogalski, Maciej
4
2
Buzała, Paweł
4
0
2
Surma, Łukasz
4
4
Kapsa, Paweł
3
3
Kaczmarek II, Marcin
3
2
Bąk, Krzysztof
3
2
Bajić, Marko
3
0
Lukjanovs, Ivans
3
0
1
Nowak, Paweł
3
3
Bąk, Mateusz
2
2
Manuszewski, Jacek
2
2
Kowalczyk, Maciej
2
1
Mysona, Arkadiusz
2
1
Kožans, Sergejs
2
2
Čvirik, Peter
2
2
Pietrowski, Marcin
2
0
Kosznik, Rafał
1
1
Starosta, Ben
1
1
Trałka, Łukasz
1
1
Kasperkiewicz, Piotr
1
0
Rybski, Andrzej
1
0
Andruszczak, Artur
1
0
Deleu, Luis Santos
1
1
Zabłocki, Jakub
1
0
1
Buval, Bedi
1
0
Traore, Abdou Razack
1
1
Dawidowski, Tomasz
1
0

Z drugiej jednak strony nie ważne kto zagra w składzie Lechii i kto strzeli gola. Ważne byśmy po godzinie 20 w niedzielny wieczór pędzili na T29 powitać szampanami, racami i głośnym dopingiem prawdziwych Władców Pólnocy!

Poniżej kilka przykładów jak fetowaliśmy dotychczas. To na zachęte dla piłkarzy z herbem Lechii na piersiach, by wiedzieli, że ten mecz to nie tylko walka o 3 ligowe punty.

Lechia Gdańsk