Sobotni mecz ze Śląskiem Wrocław zakończył się bezbramkowym remisem, a także był on debiutem nowego trenera Lechii Davida Badii. Do poniedziałkowej kawy zobaczmy jak wyglądało to spotkanie według twittera.

Wraz z rozpoczęciem spotkania Lechia utrzymywała się przy piłce i wymieniała dużą liczbę podań według stylu gry Davida Badii. Jednak to nie przełożyło się na sytuacje bramkowe, a jak już jakaś była to zabrakło finalizacji np. w 7. minucie:

Niestety po kwadransie gry boisko z powodu kontuzji musiał opuścić boisko, a za niego pojawił się Marco Terrazzino:
W 26. minucie Biało-Zieloni oddali pierwszy strzał w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka niecelnie główkował Łukasz Zwoliński:
W 41. minucie Lechia mogła objąć prowadzenie, ale ładny strzał z dystansu Kevina Friesenbichlera oraz dobitkę Kristersa Tobersa obronił Rafał Leszczyński:
Ostatecznie niezbyt emocjonująca pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0:
Druga odsłona gry zaczęła się obiecująco dla Lechii. W 48. minucie podania od Marco Terrazzino nie wykończył Łukasz Zwoliński. Po tej akcji sytuacji bramkowych brakowało:
Dopiero w 63. minucie coś się zadziało. Kolejną okazję miał Łukasz Zwoliński, ale jej nie wykorzystał. Dośrodkowywał mu wcześniej wprowadzony Bassekou Diabate. Jak się okazało był to chwilowy zryw w tym spotkaniu, bo przez długi fragment nic się nie działo:
W 78. minucie na boisko za Joela Abu Hannę wszedł Joeri de Kamps. Nic niezwykłego w tej zmianie, gdyby nie fakt, że dla Holendra był to pierwszy mecz od października zeszłego roku:
W 88. minucie Śląsk mógł objąć prowadzenie i tym samym zgarnąć trzy punkty. Na szczęście Patryk Szwedzik przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem:
W doliczonym czasie gry niewykorzystana okazja mogła się zemścić na Wojskowych, jednak zakończyło się bez powodzenia:
Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i niestety nie był to Prima Aprilis. Ten punkt Lechii niewiele daje, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie:
Tym zdaniem można zakończyć pomeczowego twittera, bo już naprawdę wystarczy opinii o tym spotkaniu.

 

 

źródło: twitter