Dzień 6 maja 2023 roku zapisze się do jednego z najsmutniejszych dni w historii Lechii Gdańsk. Tego dnia Biało-Zieloni przegrali 1:3 z Zagłębiem Lubin i po 15 latach spadli z Ekstraklasy. Reakcje kibiców po spadku są bardzo smutne.

Początek w wykonaniu Lechii, pomimo tego, że pierwszą akcję przeprowadzili goście, był obiecujący. W 10. minucie Bassekou Diabate mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale trafił w słupek.

Co się nie udało w 10. minucie, udało się siedem minut później. Bassekou Diabate dograł do Jarosława Kubickiego, a ten trafił do siatki i Lechia objęła prowadzenie.
No i Zagłębie nie odpuściło, bo w 40. minucie wyrównało. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Marko Poletanovica na bramkę zamienił były gracz Lechii Bartosz Kopacz, przy okazji wygrywając pojedynek główkowy z Joelem Abu Hanną. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1 i z czasem inicjatywę przejmują Miedziowi.
Niestety w 70. minucie Zagłębie strzeliło drugą bramkę. Autorem trafienia był Kacper Chodyna, a chwilę wcześniej Joela Abu Hannę ośmieszył Tomasz Pieńko, który podał Damjana Bohara. W tym momencie szanse Lechii na utrzymanie się zakończyły.
Gwóźdź do trumny Lechii w 86. minucie wbił Tomasz Pieńko, wygrywając pojedynek 1 na 1 z Dusanem Kuciakiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla Zagłębia i to oznacza, że Lechia zagra w przyszłym sezonie w I lidze. Tak wyglądały rekace kibiców po spadku.
My wierzymy! Taka mała ciekawostka na koniec. W sezonie 2010/11 Zagłębie Lubin pozbawiło Lechię europejskich pucharów, a teraz pozbawia utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Historia lubi się powtarzać.

 

źródło: Twitter