lechia

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech sędziów piłkarskich, dwóch z Ekstraklasy oraz jednego z drugiej ligi. Są to kolejne zatrzymania mające związek ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Dzisiaj rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w Łodzi 40-letniego Włodzimierza B., sędziego ekstraklasy oraz jego 29-letniego kolegę Radosława T. z Przasnysza. Wczoraj do tej samej sprawy agenci CBA zatrzymali 39-letniego drugoligowego sędziego Mariusza T. z Kielc. Wszyscy zostaną przesłuchani w Prokuraturze Apelacyjnej we Wrocławiu.

- Jestem bardzo zaskoczony zaistniałą sytuacją. Nie spodziewałem się tego, że może dojść do zatrzymania jakiegokolwiek czynnego sędziego. Mogę zapewnić jednak, że zostanie zachowana ciągłość obsad sędziowskich, ponieważ dysponujemy w dalszym ciągu 19 sędziami, którzy mogą prowadzić mecze najwyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Janusz Eksztajn przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

Jak ustalono w Prokuraturze Apelacyjnej we Wrocławiu sędziom postawiono zarzuty popełnienia przestępstw przekupstwa sportowego w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi w sezonie 2004/2005. Aktualnie w Prokuraturze Apelacyjnej we Wrocławiu trwają przesłuchania sędziów. Decyzje o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych zostaną podjęte przez prokuratorów jutro.

Organy dyscyplinarne PZPN po uzyskaniu materiałów z prokuratury przeprowadzą stosowne postępowania dyscyplinarne.

Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN podjął decyzję o niewyznaczaniu tych sędziów do prowadzenia meczów piłkarskich do czasu wyjaśnienia sprawy.

Miejmy tylko nadzieję, że sprawa nie dotknie Lechii, która wlaśnie w tym sezonie występowała w III lidze. Z trójki zatrzymanych, Ryszard T. prowadził wtedy mecz Unia Tczew - Lechia i Lechia - Flota Świnoujście.

Zobacz wszystkie mecze Lechii z sezonu 2004/2005

Źródło: pzpn.pl / własne