Przerwa reprezentacyjna nie była dla nas w najlepszym momencie, ponieważ udało nam się wygrać ostatnie spotkanie z Zagłębiem Lubin i chcieliśmy jak najszybciej kontynuować dobrą passę - mówił przed niedzielnym spotkaniem z Legią Warszawa trener Lechii Gdańsk, Adam Owen.

Z drugiej strony mieliśmy jednak więcej czasu, aby dobrze przygotować się do najbliższej rywalizacji z wymagającym przeciwnikiem.

– Nie możemy skorzystać tylko z usług kontuzjowanych od dłuższego czasu Sławomira Peszki i Lukasa Haraslina. Pozostali zawodnicy ciężko pracowali przez ostatnie dwa tygodnie i są gotowi do gry. W ostatnim czasie pracowaliśmy głównie nad nowymi rozwiązaniami taktycznymi. Każdy zawodnik dobrze wywiązał się z zadań, które zostały mu powierzone. Brakuje nam Sławka i Lukasa, ale oni także ciężko pracują, aby szybko wrócić na boisko - mówił szkoleniowiec Lechii.

Historia spotkań z Legią Warszawa

Najbliższy przeciwnik Lechii, zespół Legii Warszawa, poniósł trzy porażki w ostatnich czterech rozegranych kolejkach Lotto Ekstraklasy. Głośno było również o tym, co w stolicy działo się poza boiskiem.

- Słyszałem o ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w Legii, ale dla mnie najważniejsza jest Lechia Gdańsk. Skupiony jestem na jak najlepszym przygotowaniu naszego zespołu do tego spotkania. Zdajemy sobie sprawę, że gramy z aktualnym mistrzem Polski. Przeciwko takim rywalom nigdy nie gra się łatwo, ale liczę na dobry występ. Nie myślimy również o ostatnim meczu z Legią z poprzedniego sezonu, który decydował o mistrzostwie Polski. Mamy nowe rozgrywki i innych zawodników, dlatego patrzę tylko na aktualną sytuację – dodał.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora