Trenerzy po meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Trener Lechii: Piotr Nowak

- Ogromnie się cieszę, bo dawno nie wygraliśmy na wyjeździe. To dobry moment i jestem zadowolony, że od zwycięstwa zaczęliśmy rundą mistrzowską Ekstraklasy - mówił po meczu w  Lubinie szkoleniowiec Lechii Gdańsk Piotr Nowak.

Trudne warunki zafundowali Lechii Gdańsk piłkarze Zagłębia Lubin, którzy do końca walczyli o korzystny rezultat.  - Takiego meczu się spodziewaliśmy, gdyż Zagłębie gra bardzo dobrze na własnym terenie i ciężko nam się grało. Mimo że Zagłębie zostawiło nam mało miejsca, to my posiadaliśmy piłkę i staraliśmy się ją rozgrywać. Ogromnie się cieszę, bo dawno nie wygraliśmy na wyjeździe. To był dobry moment i jestem zadowolony, że od zwycięstwa zaczęliśmy rundą mistrzowską Ekstraklasy - skomentował przebieg rywalizacji trener Biało-Zielonych.

Zwycięstwo w Lubinie sprawiło, że Lechia awansowała na piątą pozycję w tabeli Ekstraklasy. - Każdy mecz jest równie ważny, a wynik może spowodować roszady w tabeli, także trzeba być bardzo skoncentrowanym w tym intensywnym okresie. Uważam, że nie jest to czas na to, aby zaglądać w tabelę. Musimy się zregenerować po intensywnym meczu i wrócić do dyspozycji przed kolejnym meczem - dodał szkoleniowiec Lechii Gdańsk Piotr Nowak.

Trener Zagłębia: Piotr Stokowiec

- Uważam, że mojej drużynie należą się pochwały, bo graliśmy dzisiaj z wymagającym przeciwnikiem. Trzeba umieć także godnie przegrać i na pewno się nie załamujemy - mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec.

Słowa uznania skierował trener Piotr Stokowiec w stronę Biało-Zielonych, którzy do Gdańska wracają z kompletem oczek.  - Gratuluję trenerowi Nowakowi zwycięstwa i zainkasowania trzech punktów. Myślę, że mecz był bardzo interesujący, szczególnie w drugiej połowie, w której wróciliśmy do gry. Krzysztof Piątek, pojawiając się na murawie, poderwał zespół do walki i wydawało się, że odwracamy losy tego meczu. Mieliśmy również sytuacje sam na sam z bramkarzem i sądzę, że indywidualności przesądziły o wyniku - ocenił przebieg spotkania. - Uważam, że mojej drużynie należą się pochwały, bo graliśmy dzisiaj z wymagającym przeciwnikiem. Trzeba umieć także godnie przegrać i na pewno się nie załamujemy - dodał szkoleniowiec Miedziowych Piotr Stokowiec

 

- Lechia dobrze operowała dzisiaj piłką, a my mieliśmy mało miejsca. Mimo to rywale nie stworzyli sobie aż tylu groźnych sytuacji. O tę jedną bramkę Lechia była dzisiaj lepsza, ale liga się jeszcze nie skończyła. Życzę także Lechii kolejnych sukcesów - zakończył szkoleniowiec Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec.

 

Źródło: Lechia.pl/własne