Już wkrótce na ulicach Gdańska pojawi się nowy tramwaj Lechii Gdańsk. Będzie to Dortmund N8C, który obecnie przechodzi prace modernizacyjne w firmie Modertrans w Poznaniu.
tramwajW 2007 roku oczom naszym ukazał się pierwszy tramwaj w barwach naszego klubu. Nie był to żaden z nowszych modeli w zasobach ZKM Gdańsk ale nie to było najważniejsze dla tysięcy kibiców z grodu nad Motławą. Mogli oni od tej pory chwalić się wszystkim znajomym, iż mają swój własny tramwaj. Władze klubu wprowadziły w ten sposób jeden z elementów swojej kampanii marketingowej.

- Na pomalowanym na biało pojeździe znajduje się wyklejone na zielono hasło „Jedzieeeemy z Wami - Lechia Gdańsk”. Ponadto skład jest również „żywym” słupem ogłoszeniowym, na którym znajduje się data i godzina najbliższego meczu – relacjonował kierownik piłkarskiej drużyny Lechii Piotr Żuk, który czynnie uczestniczył w przygotowaniu wizerunku tramwaju.

- Wybraliśmy trasę linii 12, ponieważ przebiega ona przez największą liczbę gdańskich dzielnic. Chcemy, aby tramwaj był widoczny – tłumaczył dyrektor Lechii Błażej Jenek.

{begam}pub-6500481139110168/8441006088{/begam}

tramwaj

Od dłuższego już czasu było wiadome, że wraz z pojawieniem się w Gdańsku świeżej dostawy tramwajów z Niemiec, jeden z nich będzie w barwach Lechii. Prawdopodobnie właśnie zaczęły się w poznańskiej firmie Modertrans prace związane z modernizacją składu, który dołączy (albo zastąpi) do już jeżdżącego biało-zielonego składu. Na stronach Poznańskiej Galerii Komunikacyjnej można już zobaczyć pierwsze jego zdjęcia (zdjęcie 1, zdjęcie 2).tramwaj

Czekając na efekty prac chcielibyśmy przypomnieć, iż Lechia nie jest jedynym klubem, który posiada tramwaj w swoich barwach. Daleko nie trzeba szukać bo przecież po ulicach Gdańska jeździ również tramwaj w barwach GKS Wybrzeże.

Także kibice Ślaska Wrocław mogą się poszczycić swoim tramwajem. Dodatkowo podczas pierwszego kursu prowadził go, doskonale wszystkim w Gdańsku znany, Sebastian Mila (zdjęcia, artykuł).