lechia

Ruszyła transferowa karuzela. Od jakiegoś czasu w mediach już pojawiają się pierwsze nazwiska zawodników którymi rzekomo interesuje się Lechia - oczywiście "nieoficjalnie". Tak więc w większości zapewne nie oparte na żadnej tezie lecz pierwsze lepsze nazwiska, które padły danemu redaktorowi, który chce zwiększyć zainteresowanie swoim artykułem.

Do tej pory pierwszym nazwiskiem, o którym kibice mogli przeczytać w gazetach na temat zainteresowania przez Lechię był... Grzegorz Rasiak, ten sam który "był" przymierzany do Lechii w 2009 roku. Dla osób znających tą sprawę pojawienie się ponownie tego nazwiska wywołało nie lada uśmiech. Dlaczego? w 2009 roku na forum serwisu lechia.gda.pl jeden z użytkowników puścił plotkę na temat przejścia Rasiaka do Lechii następnego dnia pewien portal wychwycił to i napisał o tym artykuł. Nie minęły 4 godziny a informacja ta pojawiła się w większości dużych portali. Sęks w tym, że to był tylko wymysł jednego z użytkownika forum.

Tak więc nadchodzą dobre żniwa dużych portali, które każdym nazwiskiem mogą podbić sobie statystyki. Dlatego też do tej pory pojawiły się takie nazwiska jak:

Grzegorz Rasiak (który jak jedna gazeta napisała już 21 Czerwca "był widziany na gdańskim lotnisku")

foto: leningrad.blox.pl / ur. 12 stycznia 1979 w Szczecinie / pozycja - Napastnik

W polskiej lidze zagrał w 100 meczach strzelając 44 bramki lecz było to w latach 1999 - 2003 i w skorumpowanej drużynie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, który ratując się przed karą zrobił fuzję z Polonią Warszawa. Obecnie zawodnik bez klubu.

Łukasz Garguła

foto: 90minut.pl / ur. 25 lutego 1981 w Żaganiu /Pozycja - Pomocnik

W polskiej lidze w ciągu 111 meczów strzelił 16 bramek. Od 2008 roku do 2011 rozegrał zaledwie 16 meczów. Obecny gracz Wisły Kraków.

Radosław Matusiak

foto: sport.dlastudenta.pl / ur. 1 stycznia 1982 w Łodzi /Pozycja - Napastnik

W polskiej lidze w ciągu 117 meczów strzelił 29 bramek. W ostatnich dwóch sezonach w 39 meczów strzelił 8 bramek w tym dwie braki w Młodej Ekstraklasie.

Nazwiska może i znane lecz wszyscy zawodnicy w podeszłym wieku i nie ukrywajmy obecnie nie nadającyj się do naszej drużyny. No chyba, że polityka naszego zarządu opiera się na zakupie jednego/dwóch znanych nazwisk i dzięki temu chcą zdobyć 1 tysiąc kibiców. Lecz chyba każdy się zgodzi, że Ci zawodnicy swoje najlepsze lata mają już za sobą. Tak więc służyli by tylko w celach marketingowym. Lecz zakładając, że byłoby im trzeba zapłacić sporo pieniądze lepiej zainwestować w reklamę i festyny dla kibiców.

Dosyć z "niepotwierdzonymi" informacjami i czas napisać o potwierdzonych.

24-letni pomocnik Maciej Zięba dołączył do drużyny Lechii na obozie we Wronkach. W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem rezerw Bayeru Leverkusen. Występuje jako ofensywny pomocnik. Ma 176 cm wzrostu. W zakończonych niedawno rozgrywkach wystąpił aż w 32 spotkaniach „Aptekarzy”, strzelając 6 goli i zaliczając 5 asyst. Przez najbliższe dni będzie testowany przez trenera Tomasza Kafarskiego.


Fot. Internet

Maciej Zięba urodził się w Chocianowie pod Lubinem. Jego ojciec grał w Śląsku Wrocław. W wieku 12 lat wyjechał z rodziną do Niemiec. Tam łączył naukę z grą w piłkę. Występował w Wuppertaler SV Borussia, SV Wermelskirchen i Bayerze II Leverkusen. Ma obywatelstwo polskie i niemieckie.

Źródło: własne/Lechia.pl/90minut.pl