Przeprowadzone w piątek testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 u zawodników i członków sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji Polski dały wynik pozytywny u Tomasza Makowskiego. Pomocnik Lechii opuścił już zgrupowanie.

Zawodnik, zgodnie z obowiązującym protokołem postępowania, został odizolowany od zespołu w trybie natychmiastowym, a w sobotę rano opuścił zgrupowanie kadry narodowej.

Reprezentacja Polski w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy zagra z Łotwą. Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 17.30 na Stadionie Miejskim w Łodzi.

Przypomnijmy, że Makowski pierwotnie nie był powołany przez selekcjonera Macieja Stolarczyka. Do drużyny dołączył, można powiedzieć, w trybie awaryjnym.

To spory problem dla Lechii, którą w najbliższym czasie czeka parę istotnych meczów, a Makowski jest w tym sezonie podstawowym młodzieżowcem w zespole Piotra Stokowca. We wtorkowym meczu z Olimpią Grudziądz na pewno nie wystąpi (a w Pucharze Polski trzeba wystawić dwóch juniorów). Kto za niego? Rafał Kobryń, Kacper Urbański, Mateusz Żukowski, Mateusz Sopoćko, Jakub Kałuziński - na szczęście jest w kim wybierać.

źródło: PZPN / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora