5. kolejka Ekstraklasy - obsada sędziowska

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 5. kolejki Ekstraklasy, które zostaną rozegrane w dniach 14-17 sierpnia.

W piątej kolejce Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków. Arbitrem tego meczu będzie warszawski sędzia Tomasz Kwiatkowski. 

 

W poprzednich rozgrywkach Kwiatkowski był częstym gościem na spotkaniach z udziałem Biało-Zielonych. W sumie było ich sześć, z których jedno zakończyło się wygraną gdańszczan (1:0 z Cracovią na PGE Arenie), dwa remisami (3:3 z Ruchem Chorzów i 0:0 z Zawiszą Bydgoszcz), a trzy porażkami (0:1 z Podbeskidziem , 0:1 z Lechem Poznań oraz 0:3 i 0:1 ze Śląskiem Wrocław).

14 sierpnia (piątek):  Korona Kielce - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Daniel Stefański(Bydgoszcz). 
Zagłębie Lubin - Lech Poznań, godz. 20:30, sędzia: Tomasz Musiał(Kraków).  15 sierpnia (sobota):  Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze, godz. 15:30, sędzia: Paweł Gil (Lublin). 
Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław, godz. 18:00, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). 
Piast Gliwice - Legia Warszawa, godz. 20:30, sędzia: Szymon Marciniak (Płock). 

16 sierpnia (niedziela):  Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). 
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).  17 sierpnia (poniedziałek):  Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin, godz. 18:00, sędzia: Bartosz Frankowski(Toruń).

 

 

Źródło:  Ekstraklasa SA/własne