altW Lechii Gdańsk nadchodzi czas na testy zawodników, których przez ostatnich kilka miesięcy obserwowali gdańscy skauci Roman Kaczorek i Rafał Kaczmarczyk oraz ich współpracownicy. W ciągu najbliższych tygodni zostanie sprawdzona dyspozycja kilkunastu zawodników. Na przełomie listopada i grudnia planowany jest natomiast kolejny duży test dla około 20 młodych piłkarzy.

- Już od dzisiaj w klubie testowani będą trzej chłopcy, w tym jeden z Czech – mówi Kaczorek. - W przyszłym tygodniu sprawdzimy trzech Łotyszy i Litwina. W sumie w ciągu kilkunastu dni testy w Lechii przejdzie około 10 zawodników. Jeżeli będzie trzeba chłopcy wezmą udział w meczach Młodej Ekstraklasy. Nie chciałbym w tym momencie mówić o konkretnych nazwiskach. Konkurencja nie śpi…

- Na przełomie miesiąca planujemy zorganizować kolejny duży test, tym razem dla około 20 chłopców – dodaje Tomasz Bocheński, koordynator do spraw młodzieży. – W ciągu 2-3 dni na podstawie treningów i sparingów przekonamy się, czy ktoś mógłby zasilić zespół Młodej Ekstraklasy.

Warto zauważyć, że już teraz sprawdzani są w Lechii Ilia Zítka i Łukasz Morcinek z ŁKS Łąka. Ciekawostką jest fakt, że Ilia to brat grającego w Anderlechcie Bruksela bramkarza Daniela Zitki.

- W najbliższym czasie przy Traugutta szykuje się spory ruch - mówi rzecznik Lechii Błażej Słowikowski. – Wśród testowanych zawodników będąc pewnie i tacy, których nazwy macierzystych klubów będą brzmieć dość egzotycznie. Nie da się ukryć, że transferowanie zawodników przez powstałe na te potrzeby kluby, to sposób menadżerów piłkarskich na ominięcie wysokich opłat i prowizji.

źródło: lechia.pl