Tradycyjnie, 31 grudnia o godz. 12.00, piłkarze amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych ,,Świetlik”, pożegnają stary rok na boisku.

Będzie to już 32. pojedynek „Starych” i „Młodych” Świetlikowców! Mecz odbędzie się na bocznym boisku MOSIR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29.

Rok temu piłkarski pojedynek zakończył się remisem 2:2. Tegoroczna sylwestrowa potyczka zwiastuje emocje, bowiem remis nikogo tym razem nie zadowoli i każda z drużyn dążyć będzie do zwycięstwa. Nie zabraknie zatem twardej, aczkolwiek sportowej walki.

Dzień później, na tym samym obiekcie  i o tej samej godzinie, Nowy 2017 Rok przywitają po raz 12. Oldboje Lechii Gdańsk oraz zespół Samorządowcy i Przyjaciele.

W dotychczasowych spotkaniach dziewięciokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty. Czy i ten rok zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy w poprzednim pojedynku wygrali  5:2? Przeciwnik, po ubiegłorocznych doświadczeniach, na pewno wyjdzie na boisko zmotywowany i wzmocniony kadrowo. Zagraniczny desant, sokole oczy i taktyka mają być receptą na pokonanie oldbojów z Traugutta!

{joomplucat:2145 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora