Trzech lub czterech zawodników wzmocnić ma jeszcze w styczniu Lechię Gdańsk, dowiedziało się Radio Gdańsk.

Dziennikarze Radia Gdańsk dotarli do szczegółów przejęcia gdańskiego zespołu przez nowych właścicieli. Jedno ze stanowisk związanych z działalnością sportową klubu ma objąć Sławomir Wojciechowski.

Formalności związane z przejęciem spółki mają zakończyć się jeszcze w styczniu. Nowym właścicielem Wrocławskiego Centrum Finansowego, które kontroluje SA Lechia Gdańsk, będzie portugalsko – szwajcarska grupa kapitałowa, wspierana przez menedżera piłkarskiego Adama Mandziarę i niemieckiego biznesmena i doradcę finansowego Franza-Josefa Wernze. Wiadomo jednak, że ich zaangażowanie finansowe ma być niewielkie.

Informacjom tym nie zaprzeczył Radosław Michalski, szef pomorskiego PZPN. Michalski potwierdził w sobotnim programie Radia Gdańsk w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim, że wzmocnienie trzema lub czterema zawodnikami możliwe jest już w styczniu.

Według Michalskiego nowi właściciele Lechii to ludzie, którzy zajmują sią transferami piłkarzy i na tym zarabiają. Michalski potwierdził także, że jest umówiony na spotkanie z nowymi właścicielami Lechii.

Cały wywiad z Radosławem Michalskim znajduje się tutaj  

Niewykluczone, że nowi gracze pojawią się na kolejnym zgrupowaniu zespołu, które zacząć ma się 24 stycznia w Turcji. Wśród nich ma być jeden klasowy napastnik. Nieoficjalnie wiadomo, że transferowani zawodnicy mogą pochodzić z jednego z zespołów Benfiki Lizbona.

Źródło: Radio Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora