Bogusław Kaczmarek oraz Krzysztof Brede udają się na staż do Holandii.


Trenerzy Lechii, Bogusław Kaczmarek i Krzysztof Brede wyjeżdżają na staż do Holandii. Przez tydzień szkoleniowcy gdańskiego zespołu przebywać będą w czołowych klubach Eredivisie.

- W poniedziałek mamy w planie udział w Warszawie w konferencji trenerów UEFA Pro i bezpośrednio ze stolicy jedziemy na tydzień do Holandii. Najpierw przebywać będziemy w Feyenoordzie Rotterdam, a następnie od piątku do niedzieli przyglądać się będziemy procesowi treningowemu w Vitesse Arnhem. Być może na zakończenie tego stażu obejrzymy też jakiś ligowy mecz - powiedział PAP Bogusław Kaczmarek.

Razem z Kaczmarkiem i jego asystentem Krzysztofem Brede do Holandii wybierają się również dwaj działacze gdańskiego klubu, członkowie zarządu Bartosz Sarnowski i Paweł Bartosiewicz.

- Po raz trzeci z rzędu Feyenoord został uznany najlepszym holenderskim klubem pod względem pracy z młodzieżą, a ten aspekt szczególnie nas interesuje. Dlatego chcemy zapoznać się z całą strukturą organizacyjną klubu oraz przyjrzeć procesowi szkolenia nie tylko w drużynie seniorów, ale również we wszystkich zespołach wchodzących w skład klubu z Rotterdamu. Mamy też zaplanowanych sporo różnych spotkań - wyjaśnił "Bobo".

źródło : PAP