W dniach 1-3 listopada na gdańskich cmentarzach (Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, na Srebrzysku, Krakowcu i w Nowym Porcie) oraz w Pruszczu Gdańskim, w ramach akcji „Światło dla Hospicjum”, odbyły się tradycyjne już od kilku lat zbiórki.

Dochód z tych zbiórek w całości przeznaczony został na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. Pogoda była zmienna, ale cel zbyt istotny, by kaprysy aury mogły w jakikolwiek sposób przeszkodzić w jego realizacji.

Z kwestarskimi puszkami, jak co roku, stanęły przede wszystkim dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (około 500!) oraz ich koordynatorzy – nauczyciele i wolontariusze akcyjni Fundacji Hospicyjnej.

W tym roku młodym ludziom towarzyszyły też znane osoby, które przez kilka godzin przekonywały do wsparcia chociaż niewielkim datkiem potrzebujących w Hospicjum, wśród nich znany bokser Dariusz „Tiger” Michalczewski, aktor Tomasz Ciachorowski oraz rugbyści i piłkarze Lechii Gdańsk. Obecni byli również dyrektor gdańskiego Hospicjum ks. Jędrzej Orłowski SAC oraz wolontariusze medyczni, wyraźnie wzruszeni zarówno zainteresowaniem akcją, jak i zaangażowaniem kwestujących.

Lechia Gdańsk

Zobacz całą galerię

W zamian za datek do puszki darczyńcy otrzymywali pudełko zapałek oraz ulotki informacyjne o Fundacji Hospicyjnej. Łącznie podczas 3 dni kwesty udało się zebrać znaczącą dla nas sumę.

Jesteśmy wdzięczni za każdy dar serca - piszą na swojej stronie pracownicy fundacji.

Nasza redakcja również podpisuje się pod tymi słowami.

Źródło: Fundacja Hospicyjna

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora