lechia

23 lipca na nowo budowanym stadionie piłkarskim w Ostródzie miał się odbyć mecz o Superpuchar Polski. Na murawie miały się zmierzyć zdobywca piłkarskiego Pucharu Polski (już wiadomo, że to Legia Warszawa) oraz ligowy mistrz Polski.

Niestety, mecz najprawdopodobniej nie odbędzie się. Po wyczynach kibiców w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski, władze Ostródy nie chcą u siebie podobnych ekscesów.

- Nie chcemy sobie fundować takiego horroru jak w Bydgoszczy - mówi Olgierd Dąbrowski, burmistrz Ostródy. - Po konsultacjach z wieloma środowiskami i ze służbami podjąłem decyzję o rezygnacji z tego spotkania. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo naszego miasta i jego mieszkańców.

Według burmistrza szacunki wskazywały na 10 tys. kibiców, którzy mogliby odwiedzić Ostródę w dniu meczu. Byłby to mecz wysokiego ryzyka, a mając na uwadze sytuacje z ostatnich dni prawdopodobieństwo podobnego scenariusza jak w Bydgoszczy, czy wręcz ustawki pomiędzy pseudokibicami było bardzo wysokie.

Tym samym otwarcie stadionu nastąpi podczas spotkania BV Borussia 1909 Dortmund - Legia Warszawa. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie na początku sierpnia.

Na stadionie w Ostródzie trwają intensywne prace, których zakończenie planowane jest na koniec czerwca.

źródło: ostroda.wm.pl / ostrodaonline.pl