W niedzielę o godzinie 11:30 na boisku bocznym przy Traugutta 29 Lechia Gdańsk podejmie Piasta Gliwice. Będzie to drugi sparing Biało-Zielonych przed rozpoczęciem sezonu 2023/24 i będzie to mecz zamknięty dla publiczności.

W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3. Jedyną bramkę dla Lechii zdobył Kacper Sezonienko. Drugim rywalem gdańszczan będzie Piast Gliwice. Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w Gniewinie, ale ostatecznie rozegrane zostanie na boisku bocznym przy Traugutta 29.

Ostatni mecz z Piastem nie będzie dobrze wspominany. 27 maja w Gliwicach Biało-Zieloni do 80. minuty prowadzili 1:0, kiedy to kibice gości wrzucili po raz drugi race na boisko i mecz zakończył się walkowerem. Był to dotychczas ostatni mecz sezonu 2022/23, a przede wszystkim Lechii w Ekstraklasie. Natomiast gliwiczanie w poprzednim sezonie zajęli 5. miejsce.

Nasi rywale w pierwszym meczu kontrolnym pokonali w Gniewinie II-ligową Radunię Stężyca 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli kolejno Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz i Marcel Bykowski. Przy dwóch ostatnich trafieniach asystował niedawno pozyskany z Górnika Łęczna Serhij Krykun. Ci wymienieni gracze mają pełnić ważne role w składzie Aleksandara Vukovica, a także tacy zawodnicy jak Frantisek Plach, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Tom Hateley (przedłużył kontrakt do 2024 roku), Jorge Felix oraz Kamil Wilczek (9 goli w lidze w zeszłym sezonie).

Po sparingu z Lechią podopieczni Aleksandara Vukovica 6 lipca zmierzą się z Arką Gdynia także w Gniewinie, a następnego dnia wracają z obozu oraz 9 dni później z GKS-em Tychy i Ruchem Chorzów.

Początek meczu o godzinie 11:30 na boisku bocznym przy Traugutta 29. Sparing będzie zamknięty dla publiczności.

Sparingi Lechii Gdańsk przed sezonem 2023/24:

24.06 Legia Warszawa 1:3 (Kacper Sezonienko)

02.07 Piast Gliwice

07.07 lub 08.07 Olimpia Elbląg

15.07 Stomil Olsztyn

 

źródło: własne