W sobotę w Jarocinie – na zakończenie pierwszego, zimowego zgrupowania – Lechia Gdańsk rozegra dwa sparingi.

O godz. 11.00 Biało-Zieloni zmierzą się z Lechem Poznań, który w Jarocinie przebywa na zgrupowaniu, a o godz. 13.00 zagrają z Wartą Poznań.

Dla Lecha Poznań gra z podopiecznymi Michała Probierza będzie pierwszym sparingiem podczas obozu w Jarocinie. „Kolejorz” w Jarocinie przebywa od ostatniego poniedziałki. W meczu z Lechią trener Mariusz Rumak nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Na zgrupowanie reprezentacji narodowej trener Adam Nawałka powołał bowiem Łukasza Teodorczyka, Szymona Pawłowskiego i Karola Linettego. Z Lechią nie zagra również 16-letni napastnik Lecha Dawid Kownacki, który zmaga się z infekcją.

Po spotkaniu z Lechem Biało-Zieloni praktycznie z marszu przystąpią do drugiego sparingu. O godz. 13.00 zagrają z II-ligową Wartą Poznań. Warta to obecnie 4 zespół rozgrywek, na koncie ma 32 punkty na co składa się 9 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem poznańskiej drużyny jesienią był były gracz Biało-Zielonych – Grzegorz Rasiak z 10 trafieniami na koncie. W meczu z Lechią najprawdopodobniej zagra m.in. testowany w Warcie, bośniacki bramkarz Semir Buković.

Konkurs

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy na Facebooku konkurs polegających na typowaniu minuty, w której Lechia strzeli pierwszą bramkę w meczu z Lechem Poznań. Typujemy do rozpoczęcia meczu pod wpisem konkursowym - powodzenia!

Lechia.net na Facebook

Źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora